Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vánoční trhy v Šumperku provoní štoly z Bad Hersfeldu i domácí zabíjačka

Vánoce na točáku, autor: Bohuslav vondruška

Tradičně v prosinci proběhnou vánoční trhy na „Točáku“ a na nám. Míru. Trhy na "Točáku" budou otevřené denně od 9 do 20 hodin od pondělí 5. prosince do pátku 23. prosince. Kromě tradičních specialit se návštěvníci dočkají předvedení kovářského řemesla nebo štol z Bad Hersfeldu. Zabíjačkové speciality se budou prodávat u radnice od pondělí 12. do pátku 16. prosince vždy od 9 do 18 hodin.

Kromě punče, medoviny, svařeného vína a grilovaných specialit bude největším tahákem trhů na "Točáku" vánoční štola, kterou pro Šumperany napečou v partnerském městě Bad Hersfeld. „Štoly se budou prodávat 9. prosince od rána. Každoročně je o ně velký zájem, takže se vyprodají během pátku. Pokud by  přece jenom zůstaly, bude možné si je zakoupit při sobotním prodeji. Důvodem jejich rychlého prodeje je kromě chuti i fakt, že výtěžek z prodeje putuje na konto potřebných organizací,“ říká k prodeji štol organizátorka vánočních trhů Libuše Harbichová z oddělení kultury a vnějších vztahů.

Zabíjačkové trhy u radnice nabídnou kulturní program

Od pondělí 12. do pátku 16. prosince vždy od 9 do 18 hodin budou u radnice zabíjačkové trhy. Pro příznivce tradiční gastronomie budou připraveny domácí zabíjačkové speciality, které vyrobí mistři řeznického cechu. „Zabíjačkové trhy budou okořeněny kulturním programem s vánoční náplní, o které se postará v pondělí 12. prosince od 17 hodin Šumperský dětský sbor Motýli a ve středu 14. prosince od 16 hodin dechový orchestr ZUŠ Šumperk.  O další program se postarají děti z mateřských školek Veselá školka, Sluníčko a Pohádka,“ doplňuje informace Harbichová.

„Točák i nám. Míru ozdobí smrky, které pocházejí ze Šumperka. U radnice bude vztyčen strom velikosti deset metrů a na Točáku přibližně šestimetrový. Stromy se poprvé rozsvítí 1. prosince,“ dodává na závěr Harbichová.MgA. Kamil Navrátil,
tiskový mluvčí
Vytvořeno 23.11.2011 17:44:09 | přečteno 5099x | navratil
load