Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vánoce v Šumperku

Vánoce na točáku

Město Šumperk již příští týden ožije vánoční atmosférou.

Nejen nazdobené stromy na náměstí Míru u radnice a na tzv. Točáku, jež by se měly rozzářit začátkem prosince, ale také stylové trhy umocní v Šumperku nadcházející předvánoční atmosféru. Naplánován je druhý ročník trhů nazvaných Vánoce na Točáku, chybět nebudou prodejní výstava Vánoce v muzeu a Vánoční zabijačkové trhy na náměstí u radnice.

Tzv. Točák v centru města ožije nefalšovanou vánoční atmosférou ve čtvrtek 4. prosince. Místní radnice zde až do úterý 23. prosince pořádá trhy nazvané „Vánoce na Točáku“. Ve zmíněných dnech budou prodejci v dřevěných stáncích nabízet od 9 do 19 hodin stylové vánoční zboží, počínaje jmelím přes svíčky, vánoční ozdoby, keramiku, perníčky, vizovické pečivo a drobné skleněné výrobky až po cukroví, grilované uzeniny, pečené kaštany a další pochutiny. Místo u vánočního stromu pak obsadí umělecký kovář a atmosféru dokreslí i další tři stromky, jež obléknou „do vánočního“ děti z místních mateřských škol. Ty zde také ve vybraný den zazpívají koledy.

Letos chceme občanům opět přiblížit partnerský Bad Hersfeld. Z Německa tak již tradičně dorazí do Šumperka „náklaďák“ plný vánočních štol a vína. Obojí si budou moci lidé koupit právě v jednom ze stánků na Točáku. Výtěžek z prodeje půjde na charitativní účely,“ prozrazuje tisková mluvčí šumperské radnice Andrea Jahnová a dodává, že pro období konání trhů schválili šumperští radní výjimku z vyhlášky, jež zakazuje požívání alkoholických nápojů na veřejném prostranství.

Dárky pro své nejbližší budou moci lidé koupit v sobotu 13. prosince v šumperském muzeu. Jeho pracovníci totiž připravili již osmý ročník prodejní výstavy nazvané Vánoce v muzeu. Od deváté ranní do páté podvečerní budou ve výstavní síni muzea nabízet své výrobky prodejci řemeslného a rukodělného zboží a chybět nebudou ani ukázky řemesel v podání dětí z kroužků při Domě dětí a mládeže U radnice.

Stejně jako v uplynulých letech také letos provoní náměstí Míru u radnice pravá domácí zabijačka. Během Vánočních zabijačkových trhů, které potrvají od středy 17. do pátku 19. prosince, tak budou moci návštěvníci v době od 9 do 18 hodin opět ochutnat prdelačku, tlačenku, jitrnice, ovar a další speciality. Chybět nebude ani svařené víno, punč a medovina a trhovci zde budou nabízet i tradiční řemeslné výrobky. Sváteční atmosféru umocní doprovodná vystoupení u vánočního stromu - ve středu zde budou koncertovat v pět hodin odpoledne Motýli Šumperského dětského sboru, o den později pak v 16.30 hodin Dechový orchestr ZUŠ Šumperk.

PhDr. Zuzana Kvapilová
Šumperský zpravodaj

Vytvořeno 24.11.2008 13:24:24 | přečteno 5107x | jahnova
load