Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Šumperku se konala Dysolympiáda a Handicapiáda

dysolympiada3

24. a 25. se v Šumperku konala Dysolympiáda a Handicapiáda speciálních základních škol Olomouckého kraje.

Pozváno bylo 10 škol, pozvání přijaly školy ze Zábřeha, Velkých Losin, Ostravy - Harbůvky (partnerská škola Schola Vivy), domácí pořádající Schola Viva, škola pro mentálně handicapované Pomněnka Šumperk a Střední zdravotní škola Šumperk, která pomohla s organizací.

Akci podpořil Olomoucký kraj dotací ve výši 25 tisíc a město Šumperk ve výši 15 tisíc.

Celkem se akce účastnilo 55 dětí a 20 pedagogů.

1. místo Dysolympiády /olympiáda netradičních sportů pro žáky s SVPU a poruchami učení/ vyhrála Ostrava - Hrabůvka. Druzí byli domácí ze Scholy Vivy a 3. místo si zaslouženě odvezl Dětský domov a ZŠ ze Zábřeha.

Akce byla dvoudenní. První den byly připraveny netradiční soutěže v Dysolympiádě a Handicapiádě na Komíně, nově opravené budově Vily Doris, která letos otevřela nové dětské hřiště. Odpoledne pak následovaly hry v bazénu a po řádném vycachtání vodních soutěží i odpočinkové kino. Z přespolních přespali v Šumperku jen Ostraváci, ostatní děti opět ráno přijely na druhou část soutěží - orientační běh v lese.

Za první místa v soutěžích byly hodnotné a krásné ceny - společenské hry, rádia, hračky, psací potřeby, čepice na blížící se zimu. Medaile se zaskvěly na krku těch nejlepších, pohár pro absolutního vítěze obou soutěžních dní si odvezla Ostrava - Hrabůvka.

Vyhráli ale všichni, ceny si odnesli jak vítězové Dysolympiády, tak i sportovci, kteří letos nově soutěžili v Handicapiádě.

Dětem věnovali krásné ceny partneři akce - Všeobecná zdravotní pojišťovna, Horníčkova autoškola a BESIP, Vila Doris a její Ekocentrum a město Šumperk.

Všem děkujeme.

Pořádají organizace občanské sdružení PORTA VIVA již nyní plánuje další ročník těchto netradičních soutěží, které mají za cíl integrovat děti s poruchami učení a děti handicapované tělesně či mentálně. Doufáme, že příští rok se opět uvidíme i se školou z Jeseníku, která letos nemohla přijet pro svůj nabitý program a že nově přijmou pozvání i speciální základní školy z Olomouce a Přerova.

Marešová Stanislava
koordinátorka volnočasových aktivit
o.s. PORTA VIVA
tel. 606 907 653

Dysolympiáda

dysolympiada1

dysolympiada1

 
dysolympiada3

dysolympiada3

 
dysolympiada15

dysolympiada15

 
dysolympiada24

dysolympiada24

 
dysolympiada27

dysolympiada27

 
dysolympiada41

dysolympiada41

 
dysolympiada47

dysolympiada47

 
dysolympiada52

dysolympiada52

 
dysolympiada59

dysolympiada59

 
dysolympiada66

dysolympiada66

 
dysolympiada68

dysolympiada68

 
dysolympiada82

dysolympiada82

 
dysolympiada86

dysolympiada86

 
 
Vytvořeno 6.10.2009 8:40:01 | přečteno 3270x | jahnova
load