Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Šumperku proběhne 6. ročník kurzu první pomoci pro veřejnost

Zdravotnická první pomoc

Město Šumperk a Střední zdravotnická škola Šumperk pravidelně od roku 2007  pořádají akci civilní ochrany "Zdravotnická první pomoc pro veřejnost".  V roce 2011 tato aktivita získala Cenu města Šumperka za rok 2010 v kategorii vzdělávání.  Od začátku prošlo kurzem téměř patnáct set účastníků. Každoročně tak přibývá dvoustovka občanů, kteří se orientují v první pomoci.

  

Minikurz začíná ve čtvrtek 9. února od 16 hodin na Střední zdravotnické škole v Šumperku a pokračuje ve čtvrtek 16. a 23. února, ukončen bude rovněž ve  čtvrtek 1. března. „Jsem rád, že se kurzy konají každoročně na Střední zdravotnické škole, kde máme nejlepší možné zázemí. Délka trvání kurzu je od 16 do 18 hodin,“  říká k akci vedoucí bezpečnostní rady Šumperka Jiří Skrbek.

„Absolventi kurzu získají základy laické první pomoci a svépomoci při úrazech a nehodách. Budou tak vědět, jak se mají zachovat před příjezdem odborné první pomoci. Vítáni jsou občané Šumperka i dalších obcí a měst bez rozdílu věku. Není potřeba zúčastnit se všech kurzů, je možné navštívit jen jednu lekci. Příjemným faktem je, že se za kurzy neplatí,“ doplňuje informace Skrbek.

Pro účastníky, kteří absolvují všechny čtyři lekce, máme připraveny osvědčení. Nejsou sice oficiální akreditací, ale věřím, že dovednosti získané během našeho kurzu jsou použitelné v běžném životě. Je to jedna z mála možností, jak připravit naše občany na krizové situace, do kterých se může dostat každý z nás,“  dodává na závěr Skrbek.  

Vytvořeno 8.2.2012 10:35:08 | přečteno 2352x | navratil
load