Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V listopadu a prosinci bude omezeno vydávání cestovních pasů a občanských průkazů

V souvislosti s provedením obnovy centrálního informačního systému cestovních dokladů s biometrickými prvky bude v pátek 18. listopadu 2011 nutná odstávka systému, kdy nebude možné zpracovávat žádosti o vydání e-pasů, ani tyto pasy předávat. Další technologická odstávka systému proběhne od pátku 23. prosince 2011 do konce roku a provoz bude obnoven 2. ledna 2012.

„Poslední dnem pro podání žádosti o e-pas je pondělí 19. prosince 2011. Posledním dnem pro předání vyhotoveného e-pasu je pátek 23. prosince 2011,“ říká k omezení provozu vedoucí správního oddělení šumperské radnice Olga Breitzetelová.

V souvislosti s uvedením nového systému elektronických občanských průkazů do provozu a odstávkou systému cestovních dokladů s biometrickými prvky je posledním dnem pro podání žádosti o stávající typ občanského průkazu středa 14. prosince 2011. „Občanské průkazy je potom možné si vyzvednout kdykoliv v úředních hodinách,“ doplňuje informace Breitzetelová a dodává, že žádosti o nové doklady se vyřizují na MěÚ Šumperk se sídlem na ulici Jesenická 31. Bližší informace poskytne Jaroslava Zatloukalová telefonicky na 583 388 120 a na e-mailu jaroslava.zatloukalova@sumperk.cz.

MgA. Kamil Navrátil,
tiskový mluvčí

Vytvořeno 1.11.2011 11:08:59 | přečteno 3384x | navratil
load