Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Uzavření provozu registru vozidel ve dnech 29. 6. – 8. 7. 2012

Logo města Šumperka

V současné době probíhá ze strany Ministerstva dopravy ČR příprava zavedení nového Centrálního registru vozidel (CRV), který má nahradit dosavadní, léta fungující, ale současným požadavkům již nedostačující registr. Do nového registru budou mít přístup všechny registry silničních vozidel úřadů obcí s rozšířenou působností při vyřizování žádostí o registraci vozidel, vyřazování vozidel a provádění změn k vozidlům a jejich dokladům

Bez funkčního registru nelze realizovat vyřizování těchto žádostí. Z důvodu návaznosti na další, nově vznikající registry veřejné správy by nový centrální registr vozidel měl být spuštěn k 9. 7. 2012.

„Z důvodu předpokládaných komplikací doporučujeme všem vlastníkům a provozovatelům vozidel, aby si v rámci možností vyřídili své záležitosti v registru silničních vozidel v průběhu měsíce června 2012 a počítali s možnými komplikacemi po datu spuštění nového CRV. Zaměstnanci úřadů obcí s rozšířenou působností dosud neviděli připravovanou aplikaci, nebyli k práci s ní proškoleni a netuší, jak odlišná bude od té stávající. Zatím není k dispozici ani počítačové vybavení, které umožní k novému registru dálkový přístup,“ říká k problematice nových registrů Radek Novotný, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Šumperk.

„Podle vyjádření Ministerstva dopravy ČR bude při přechodu na nový systém potřeba přenést původní data, což bude mít za následek výluku registru a uzavření pracoviště registru vozidel Městského úřadu Šumperk,“ doplňuje informace Novotný a dodává, že se uzavření provozu registrů týká všech úřadů v ČR. 

Ministerstvo dopravy předpokládá výluku a tedy uzavření registru vozidel pravděpodobně  v termínu od 29. 6. do 8. 7. 2012. Nelze však vyloučit možné provozní problémy i po tomto datu. Ministerstvo dopravy průběžně ujišťuje úřady obcí s rozšířenou působností, že na uvedení nového registru do provozu se intenzivně pracuje a činí veškeré kroky k tomu, aby byla aplikace nejpozději k datu 9. 7. 2012 plně funkční. Služba registrace vozidel tak bude veřejnosti nedostupná pouze ve třech úředních dnech.

„Snažíme se v maximální míře co nejpružněji reagovat na veškeré požadavky přicházející v souvislosti s přípravou nového registru ze strany Ministerstva dopravy ČR. Příčinou očekávaných problémů tak není a nebude postup úřadu. Dále doporučujeme průběžně sledovat lokální a regionální média a zejména webové stránky Městského úřadu Šumperk, jejichž prostřednictvím budeme poskytovat další důležité informace,“ dodává na závěr Novotný. 
Vytvořeno 7.6.2012 11:28:26 | přečteno 2364x | navratil
load