Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úspory v rozpočtu města Šumperka

Rada města schválila nový celkový počet zaměstnanců Městského úřadu Šumperk. Současný počet zaměstnanců Městského úřadu Šumperk je 214,25, k 1.12.2011 bude stav snížen na 208,25 zaměstnanců.

RM schválila koncepci přirozeného snižování stavu zaměstnanců (starobní důchod, invalidní důchod, předčasný odchod do starobního důchodu, který nebude doplňován, a tím dojde k poklesu početního stavu. Tato zásada se neuplatňuje u pracovních pozic, které jsou nezastupitelné (vykonává je pouze jeden zaměstnanec). Snížení počtu zaměstnanců se dotkne odborů školství, kultury a vnějších vztahů (-1 zaměstnanec), odbor strategického rozvoje města, územního plánování a investic (-1), odbor majetkoprávní (-1), odbor sociálních věcí (-1), odbor životního prostředí (-1), odbor finanční a plánovací (-1).

Uvedené úspory společně s úsporami na provozních výdajích úřadu, úpravou příspěvku do sociálního fondu, snížení rozpočtu na správu úřadoven, provozních a mzdových výdajů Městské policie a další pokryjí snížení rozpočtu v roce 2011 (snížení příspěvku státu na výkon přenesené působnosti).

Ing. Andrea Dostálová, tisková mluvčí

Vytvořeno 6.12.2010 15:41:19 | přečteno 1782x | jahnova
load