Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Upozornění Krajské veterinární správy pro Olomoucký kraj - očkování skotu

Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj upozorňuje všechny chovatele skotu, ovcí a koz v Olomouckém kraji, že v letošním roce proběhne očkování veškerého skotu od stáří 6 měsíců a všech chovaných ovcí a koz proti katarální horečce ovcí.

Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj upozorňuje všechny chovatele skotu, ovcí a koz v Olomouckém kraji, že v letošním roce proběhne očkování veškerého skotu od stáří 6 měsíců a všech chovaných ovcí a koz proti katarální horečce ovcí. V souvislosti s touto organizačně a finančně velmi náročnou akcí upozorňuje na skutečnost, že stále ještě mnoho zejména chovatelů ovcí a koz v Olomouckém kraji nesplnilo své zákonné povinnosti, tedy evidovat svá hospodářství spolu s identifikačními údaji o své osobě, vést po zaevidování veškeré požadované údaje o chovaných zvířatech ve stájovém registru, předávat ve stanovených termínech správné a úplné údaje do Ústřední evidence Českomoravské společnosti chovatelů, a.s. ( ČMSCH,a. s. ) a chované ovce a kozy řádně označit ušními známkami. Tyto povinnosti se vztahují i na chovatele, kteří chovají byť jen jednu ovci či kozu. Registrační a evidenční nedostatky mohou v důsledku nepříznivě ovlivnit požadavek na provakcinování populace skotu, ovcí a koz a tím účinnému zabránění šíření této nebezpečné nákazy. Vzhledem k očekávanému finančnímu příspěvku z EU na tuto činnost a následkům, které by z nesplnění výše uvedených chovatelských povinností mohly vyplynout, a to nejen ve formě citelných sankcí pro samotné chovatele, ale následně i pro celou Českou republiku, je nutno v co nejkratší době zjednat nápravu.

Kontakty:
ČMSCH, a.s. - tel. 257 896 444, e-mail: cmsch@cmsch.cz, www.cmsch.cz
KVS Olomouc - tel. 585700730, e-mail: kvsm@svscr.cz, www.kvs-olomouckykraj.cz

Vytvořeno 24.4.2008 9:02:06 | přečteno 2510x | jahnova
load