Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úmrtí

Parte Igor Kroupa

Ve věku 58 let odešel 19.3.2010 bývalý šumperský místostarosta Ing. Igor Kroupa.

Ing. Igor Kroupa patřil po revoluci k prvním představitelům města Šumperka. Do Národního výboru města Šumperka byl kooptován za Občanské fórum v lednu 1990.

V listopadu 1990 se stal členem Městského zastupitelstva a byl zvolen zástupcem starosty. V této funkci pracoval i ve volebním období 1994-1998, na svou funkci abdikoval k 30.06.1995.

S jeho jménem je spojeno mnoho úspěšně dokončených projektů - obnova vyhořelého divadla, rekonstrukce Geschaderova domu, klášterního kostela Zvěstování Panny Marie, plavecký bazén, rekonstrukce historického jádra města a další.

Igor Kroupa se po skončení působení v komunální politice stal učitelem na Střední škole památkové péče, na které vedl praktické vyučování studentů.

Igor Kroupa byl známý také svým podnikatelským duchem a podporou cestovního ruchu na Šumpersku - kromě jiného se zabýval také budováním klasických jesenických dřevěnic v Nových Losinách.

Poslední rozloučení s Igorem Kroupou se koná ve čtvrtek 25. března 2010 ve 14 hodin v šumperském krematoriu.

Čest jeho památce.

Parte Igor Kroupa, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 23.3.2010 14:48:03 | přečteno 18975x | jahnova
load