Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 9. - ;15.6.2008

Dne 9.6.2008 ve 20,15 hod. oznámil telefonicky strážník MP Šumperk, tč. mimo službu, že na ul. ČSA v Šumperku po něm nějaká mladistvá dívka požadovala peníze na autostop. Přivolaná hlídka MP Šumperk zjistila, že se jedná o uprchlou chovanku z Výchovného ústavu na Vyhlídce v Šumperku, kam byla dívka vzápětí dopravena.

Téhož dne ve 22,00 hod. byla při kontrole areálu Šumperského kotle zadržena další dívka, která nedokázala hodnověrně prokázat svou totožnost. Byla převezena strážníky MP Šumperk na Policii ČR, kde bylo zjištěno, že se jedná také o uprchlou chovanku, tentokrát však z Výchovného ústavu v Hrochově Týnci. Strážníci MP Šumperk tuto dívku převezli dočasně na Vyhlídku, odkud byla převezena do svého ústavu.

Dne 10.6.2008 v 01,00 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Havlíčkově podnapilého řidiče. Provedenou dechovou zkouškou byla naměřena hladina alkoholu ve výši 1,67 promile. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si tohoto muže převzala.

Dne 10.6.2008 ve 23,20 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na Hlavní třídě muže, který byl osobou hledanou Policií ČR. Tento muž byl strážníky předveden na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

Dne 12.6.2008 v 11,10 hod. byla přivolána hlídka MP Šumperk do baru Markéta na ul. Jesenické, kde odmítal host zaplatit útratu. Při projednávání věci tento muž napadl fyzicky zakročujícího strážníka. Proti útočníkovi byly použity donucovací prostředky a byl předveden na Obvodní oddělení PČR, pro podezření ze spáchání trestného činu útoku na veřejného činitele.

Dne 15.6.2008 v 01,45 hod. při kontrole ul. Husitské kontaktoval hlídku MP Šumperk muž, který byl zraněn v obličeji a stěžoval si na bolest hlavy po napadení hostem v provozovně Disco 1. Na místo byla přivolána i hlídka Policie ČR a společnými silami se podařilo zjistit pachatele tohoto napadení. Útočník byl převezen na Obvodní oddělení PČR, zraněného muže převezla RZS do nemocnice na ošetření.

Ve dnech 9.a10.6.2008 byly provedeny dvě akce zaměřené na dodržování povolené rychlosti na ulicích Temenické a Lidické v Šumperku, při nichž bylo zjištěno v 19 případech překročení nejvyšší povolené rychlosti. Za tyto přestupky byly uloženy pokuty v celkové výši 22 000,-Kč.

Bylo odchyceno 5 psů, jeden byl převezen do útulku, 3 byli předáni majitelům a jeden je zatím umístěn v odchytovém kotci MP Šumperk.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 18.6.2008 11:02:39 | přečteno 1760x | hrachovina
load