Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 9.-15.3.2009

V uplynulém období se strážníkům MP Šumperk podařilo zadržet 2 osoby, po kterých bylo vyhlášeno pátrání Policií ČR. Obě osoby, jednalo se o muže, byly omezeny na osobní svobodě a předvedeny na Obvodní oddělení Policie ČR v Šumperku.

Dne 10.3.2009 řešila hlídka Městské policie Šumperk případ znečišťování veřejného prostranství psími exkrementy na ul. Čajkovského. Majiteli psa byla uložena bloková pokuta. Obdobný případ byl řešen i 12.3.2009 na ul. Zahradní. I v tomto případě byla přestupci uložena bloková pokuta.

Dne 10.3.2009 telefonicky oznámila žena, že se do jejího bytu dobývá bývalý přítel. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která zjistila, že došlo k poškození vstupních dveří do bytu, avšak pachatel se již na místě nenacházel. Věc byla zadokumentována a postoupena správnímu orgánu.

Dne 11.3.2009 řešila hlídka MP Šumperk na nádraží ČD muže, který porušil OZV o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Za jeho jednání mu byla uložena bloková pokuta.

Dne 11.3.2009 byla přivolána hlídka MP Šumperk do prodejny Hruška na ul. Temenické, kde se nacházela žena se psem a která verbálně napadala prodavačky. Strážníci tuto ženu z prodejny vykázali a věc postoupili správnímu orgánu.

Dne 11.3.2009 byla vyslána hlídka MP Šumperk do domu na ul. Lidické, kde mělo docházet k fyzickému násilí. Na místě bylo zjištěno, že v jednom z bytů napadl muž svou družku - udeřil ji roštem ze sporáku a způsobil jí tržné zranění hlavy. Na místo byla přivolána ZZS, která ženu převezla do nemocnice a dále hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu opatření.

Dne 12.3.2009 prováděla hlídka MP Šumperk kontrolu v okolí marketu Kaufland, kde v dopoledních hodinách zjistila chlapce, který nebyl ve škole. Následně bylo zjištěno, že je žákem 5.třídy ZŠ v Zábřehu. Chlapec byl převezen na služebnu MP Šumperk, kde si jej převzala pracovnice MěÚ Zábřeh, která sdělila, že na základě rozhodnutí soudu bude převezen do diagnostického ústavu.

Dne 12.3.2009 byla přivolána hlídka MP Šumperk do prodejny Penny Market, kde zadrželi zloděje. Při zjišťování totožnosti vyšlo najevo, že pachatel krádeže byl za podobný čin v posledních 3 letech potrestán. Bylproto omezen na osobní svobodě apředán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Dne 12.3.2009 v nočních hodinách byl na ul.Lužickosrbské nalezen zraněný muž. Na místo byla přivolána ZZS, která jej převezla do nemocnice.

Dne 15.3.2009 v 08,00 hod. byl na ul. 17.listopadu zadržen řidič osobního motorového vozidla, u kterého byla provedenou dechovou zkouškou zjištěna hodnota 1,84 promile alkoholu v dechu. Věc byla na místě předána hlídce Policie ČR k dalšímu opatření.

Bylo řešeno 7 krádeží v obchodech.

Byl odchycen 1 pes, který byl umístěn v odchytovém kotci.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 16.3.2009 16:36:39 | přečteno 1691x | hrachovina
load