Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 8.-14.6.2009

DSC00788

Dne 8.6.2009 ve 23,05 hod. bylo telefonicky oznámeno, že na nám. Míru nějaký mladík rozbil výlohu prodejny. Na místo byla neprodleně vyslána hlídka Městské policie Šumperk, která pachatele vzápětí zadržela na ul. Lužickosrbské. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 9.6.2009 byla přivolána hlídka Městské policie Šumperk do marketu Kaufland, kde byl zadržen zloděj. Součinností bylo zjištěno, že se jedná o muže, který byl za obdobný skutek v posledních třech letech potrestán. Byl proto omezen na osobní svobodě a předveden na Obvodní oddělení Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Dne 9.6.2009 bylo oznámeno, že u marketu Kaufland upadl nějaký muž ze schodů a uhodil se do hlavy. Na místo byla přivolána ZZS, která tohoto muže převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 9.6.2009 bylo oznámeno, že u prodejny Okay Elektro došlo k poškození dopravního značení motorovým vozidlem a řidič z místa nehody ujel. Provedeným šetřením v okolí bylo nalezeno poškozené vozidlo na ul. Gagarinově, přikryté dekou. V blízkosti vozidla se nacházel muž, který později uvedl, že je majitelem vozidla, ale že jej neřídil, ale řízení svěřil osobě, která nevlastní řidičské oprávnění. Dalším šetřením byl zjištěn mladistvý, který vozidlo řídil. Tento mladistvý pachatel byl poté i se svým zákonným zástupcem převezen na Policii ČR a věc byla předána k dalšímu šetření.

Dne 10.6.2009 řešila hlídka Městské policie Šumperk u prodejny Penny market řidiče osobního motorového vozidla, označeného německou převozní značkou, jejíž platnost skončila 1.11.2008. Věc byla proto postoupena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Dne 10.6.2009 oznámila žena, že její sousedka v domě na ul. Čajkovského ji po celý den obtěžuje nadávkami, zvoněním a tlučením na dveře od bytu. Vše vyvrcholilo ve večerních hodinách, kdy se ji pokusila fyzicky napadnout z vedlejšího balkónu, kdy na ni zaútočila násadou od smetáku. Později bylo zjištěno, že došlo i k poškození balkónu. Věc byla proto zadokumentována a postoupena příslušnému správnímu orgánu.

Dne 14.6.2009 řešila hlídka MP Šumperk mladíka, který se bavil tím, že poléval vodou z okna bytu kolemjdoucí. Za jeho jednání mu byla uložena bloková pokuta.

Dne 14.6.2009 bylo oznámeno, že na vrakovišti na ul. Žerotínově krade nějaký muž autosoučástky. Tento muž byl hlídkou MP Šumperk na místě zadržen a byla mu uložena bloková pokuta.

Dne 13.6.2009 se strážníci Městské policie Šumperk zúčastnili akce „Zábava na základně CO Luže“, kde proběhly ukázky činnosti městské policie a veřejnost byla informována o záležitostech veřejného pořádku ve městě.

Byl odchycen 1 pes, který byl převezen do útulku.

Bylo řešeno 7 krádeží v obchodech.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 15.6.2009 15:00:49 | přečteno 1869x | hrachovina
load