Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 7.-13.7.2008

Dne 7.7.2008 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. M.R.Štefánika muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policií ČR. Muž byl omezen na osobní svobodě a předán PČR v Šumperku.

Dne 8.7.2008 byly na ulicích Fialově a Jesenické - na autobusovém nádraží - řešeni muži, kteří nerespektovali obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství. Za jejich jednání jim byly uloženy blokové pokuty.

Dne 8.7.2008 zadržela hlídka MP Šumperk na ul.Vrchlického muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policií ČR. Muž byl omezen na osobní svobodě a předán PČR v Šumperku.

Dne 11.7.2008 telefonicky oznámil muž, že v Sadech B. Martinů jsou nezletilé podnapilé dívky. Na místo byla vyslána hlídka Městské policie, která zjistila, že se v sadech nachází 13-tiletá dívka s přítelem. U mladistvé byla provedena dechová zkouška s výsledkem 0,51 promile alkoholu. Alkohol měla dostat od svého 19-tiletého přítele. Věc byla s oběma projednána a postoupena správnímu orgánu.

Dne 11.7.2008 bylo oznámeno na MP Šumperk obtěžování hlukem z hudební produkce restaurace Slovan v době kolem 20,00 hod., další stížnost byla zaznamenána ve 23,20 hod. jako rušení nočního klidu touto hudební produkcí. Věc byla projednána s pořadatelem této hudební produkce, který byl zároveň upozorněn na porušení obecně závazné vyhlášky. Po zadokumentování byla celá záležitost postoupena do správního řízení.

Podobný případ řešila hlídka MP Šumperk na předzahrádce restaurace Květen, kde bylo oznámeno obtěžování nadměrným hlukem z hudební produkce. Věc byla projednána s pořadatelem akce. Krátce po 22,00 hod. bylo přijato opětovné oznámení, avšak po příjezdu hlídky MP na místo byl již klid.

Dne 11.7.2008 byla na ulici Fialově, u prodejny Penny market, řešena žena za popíjení alkoholu na veřejném prostranství. Za její jednání jí byla uložena bloková pokuta.

Dne 13.7.2008 ve 21,45 hod. bylo oznámeno, obtěžování nadměrným hlukem z jednoho bytu na ul. Šumavské. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk. V bytě, bez přítomnosti rodičů, oslavovala podnapilá mládež, která se bavila mj. tím, že vyhazovala věci z balkónu na ulici. U 14-tileté dívky, bydlící v tomto bytě, byla naměřena hladina alkoholu 2,04 promile. Dívka byla proto převezena do nemocnice. U dalších dvou účastníků „párty“ ve věku 16 a 17 let bylo naměřeno 0,58, resp. 0,37 promile alkoholu. Věc byla po zadokumentování předána Policii ČR.

Byly řešeny 2 krádeže v obchodech.

Bylo odchyceno 7 psů, z nichž 1 zůstává v odchytovém kotci MP Šumperk a ostatní byli předáni majitelům.

Ing. Zdeněk Dočekal ,
ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 14.7.2008 11:06:51 | přečteno 1885x | jahnova
load