Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 6.-12.12. 2010

V týdnu od 6.-12.12.2010 byly zadrženy na území města tři hledané osoby. Ve všech případech se jednalo o muže, kteří byli předvedeni na Obvodní oddělení Policie ČR v Šumperku k dalšímu opatření.

Dne 7.12.2010 v dopoledních hodinách se dostavil na služebnu MP Šumperk muž, který byl zraněn v obličeji. Tomuto muži byla přivolána ZZS, která jej převezla do nemocnice k ošetření.

Dne 8.12.2010 byla přivolána hlídka MP Šumperk do prodejny Kaufland k muži, který zde odcizil zboží. Součinností bylo zjištěno, že tento pachatel byl v posledních třech letech za obdobný čin potrestán, byl proto omezen na osobní svobodě a předveden na Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Dne 10.12.2010 v 01,45 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Šumavské muže, který řídil osobní motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota 1,49 promile alkoholu v dechu. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si věc převzala pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 11.12.2010 v 00,45 hod. řešili strážníci MP Šumperk rušení nočního klidu hlasitým křikem na ul. gen. Svobody. Pachateli byla uložena bloková pokuta.

Vzápětí byl řešen obdobný případ rušení nočního klidu, tentokrát se jednalo o 4 mladíky na ul. Langrově. Všem byla uložena bloková pokuta.

Téhož dne v 01,05 hod. bylo oznámeno rušení nočního klidu z bytu na ul. Čajkovského. Pachateli byla uložen bloková pokuta.

Poslední případ rušení nočního klidu z této noci byl v 01,30 hod. na ul. Husitské, opět hlasitým křikem. Také v tomto případě bylo jednání přestupce „ohodnoceno“ uložením blokové pokuty.

Dne 11.12.2010 v 04,35 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na Hlavní třídě 5 mladíků, z nichž jeden ukopl kryt lampy na budově ČSOB. Čtyři z nich, kteří se na „akci“ spolupodíleli, byli za své jednání řešeni uložením blokové pokuty a hlavní aktér byl postoupen do správního řízení.

Dne 12.12.2010 byla přivolána hlídka MP Šumperk do prodejny Penny Market k muži, který zde odcizil zboží. Vzhledem k tomu, že se tento pachatel pokusil ponechat si odcizené zboží za použití násilí, byla na místo přivolána Policie ČR a pachatel předán pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 12.12.2010 zajišťovali strážníci MP Šumperk veřejný pořádek při hokejovém utkání na zimním stadiónu.

Dále bylo řešeno 14 krádeží v obchodech.

Byli odchyceni 2 psi; jeden byl předán majiteli a druhý je umístěn v odchytovém kotci MP Šumperk.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 14.12.2010 11:02:45 | přečteno 2223x | hrachovina
load