Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 4. - ; 10.2.2008

Dne 4.2.2008 v 9,15 hod. zadržela hlídka městské policie na ul. Gen. Svobody muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Tento muž byl omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR.

Dne 9.2.2008 v 06,45 hod. byla vyslána hlídka městské policie na ul. Prievidzskou, kde vycházel kouř z bytu. Na místo byli vysláni i příslušníci HZS, kteří zjistili, že se jednalo o spálené potraviny na sporáku. Nikdo nebyl zraněn, ke škodě na majetku také nedošlo.

Dne 9.2.2008 ve 13,40 hod. oznámil telefonicky občan, že na ul. Bachmačské leží na zemi muž, který krvácí z úst. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která tomuto muži přivolala vozidlo RZS a muž byl převezen do nemocnice.

Dne 9.2.2008 v 13,10 hod. telefonicky oznámila žena, že je na ulici obtěžuje muž, který jde za nimi a zřejmě má u sebe nůž. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která tohoto muže zadržela na ul. Vítězné. Při zjišťování totožnosti vyšlo najevo, že se jedná o osobu hledanou Policií ČR. Muž byl proto omezen na osobní svobodě a předán policistům Obvodního oddělení PČR v Šumperku.

V uplynulém týdnu byly provedeny dvě akce, zaměřené na měření rychlosti motorových vozidel, při nichž bylo zjištěno ve 20 případech překročení nejvyšší povolené rychlosti. 19 případů bylo řešeno uložením blokové pokuty, jeden případ byl postoupen správnímu orgánu, protože tohoto přestupku, překročení rychlosti o 20 km/hod. a více v obci, se řidič dopustil v posledních dvanácti měsících podruhé, za což mu hrozí ve správním řízení pokuta 2 500 - 5 000,-Kč a zákaz činnosti na 1-6 měsíců.

Dále bylo řešeno celkem 5 krádeží v obchodě a byli odchyceni 3 psi, z nichž 2 byli předáni majitelům a jeden byl umístěn v odchytovém kotci na městské policii.

Také bylo řešeno (v šesti případech) porušování tabákového zákona, tzn. kouření na místech, kde je to zakázáno.

Ing. Zdeněk Dočekal, ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 11.2.2008 10:13:12 | přečteno 1654x | hrachovina
load