Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 4.-10.4.2011

Dne 4.4.2011 řešila hlídka MP Šumperk na ul.8.května znečištění veřejného prostranství psími exkrementy. Majitelce psa byla  uložena bloková pokuta.

Dne 4.4.2011 zjistila hlídka MP Šumperk, že na ul. Žerotínově je dívka, která má problémy s dýcháním. Dále bylo zjištěno, že tato dívka má astma, byla proto neprodleně přepravena služebním vozidlem MP Šumperk do nemocnice, kde jí byla poskytnuta odborná lékařská péče.

Dne 5.4.2011 bylo telefonicky oznámeno, že na ul. Starobranské je skupina osob, muž a dvě ženy s malými dětmi, kteří obcházejí prodejny a požadují rozměnění bankovek vyšší nominální hodnoty, přičemž se dopouštějí podvodu. Celou skupinu se podařilo zadržet na Hlavní třídě a všichni byli ve spolupráci s Policií ČR předvedeni na Obvodní oddělení Policie ČR v Šumperku k dalšímu opatření.

Dne 6.4.2011 v 03,07 hod. byla přivolána hlídka MP Šumperk do bytu na ul. Vrchlického, kde byla žena slovně napadána svým podnapilým synem.Na místo byla přivolána i hlídka Policie ČR, protože vzniklo podezření z domácího násilí. Celá událost byla nakonec postoupena k projednání správnímu orgánu.

Dne 6.4.2011 ve 14,00 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Fialově u prodejny Penny market mladíka, který pomaloval přilehlou zeď fixem. Věc byla na místě předána přivolané hlídce PČR, která si pachatele převzala k dalšímu šetření.

Dne 7.4.2011 bylo telefonicky oznámeno, že na ul. Reissově došlo k pádu stromu na komunikaci a současně k poškození elektrického vedení. Na místo bylo přivoláni hasiči, kteří strom odstranili a věc byla oznámena firmě Elektroslužby Maixner, jejíž pracovník odstranil závadu na elektrickém vedení.

Dne 10.4.2011 byla přivolána hlídka MP Šumperk ke krádeži zboží v prodejně Penny market. Součinností bylo zjištěno, že pachatel krádeže byl za obdobný skutek  v posledních třech letech potrestán, byl proto omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR pro podezření z trestného činu krádeže.

Dále bylo řešeno 11 krádeží v obchodech.

Byli odchyceni 2 psi; 1 byl předán majiteli a 1 byl převezen do útulku.

V Šumperku dne 13.4.2011

Ing. Zdeněk Dočekal, ředitel MP

Vytvořeno 13.4.2011 11:12:26 | přečteno 2239x | matusu
load