Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 3.-9.8.2009

Ve dnech 5.-7.8.2009 byly strážníky Městské policie Šumperk zadrženi 2 muži, hledaní Policií ČR. Tito muži byli omezeni na osobní svobodě a předvedeni na Policii ČR k dalšímu opatření.

Dále byl dne 7.8.2009 zadržen na ul. Starobranské uprchlý chovanec výchovného ústavu ve Vidnavě, který byl následně předveden na Policii ČR k dalšímu opatření.

Dne 7.8.2009 bylo telefonicky oznámeno, že na křižovatce ulic Husitská, Puškinova a Revoluční někdo ulomil dopravní značku. Na místo byla neprodleně vyslána hlídka Městské policie Šumperk, která zadržela tři mladíky, z nichž jeden byl oznamovatelem označen za pachatele. Věc byla na místě zadokumentována a předána správnímu orgánu.

Dne 7.8.2009 byla přivolána hlídka Městské policie Šumperk do prodejny Kaufland, kde byl zadržen zloděj. Součinností bylo zjištěno, že se jedná o muže, který byl za obdobný skutek v posledních třech letech potrestán. Byl proto omezen na osobní svobodě a předveden na Obvodní oddělení Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Dne 8.8. 2009 ve 4,05 hod. zastavila hlídka MP Šumperk na ul. Revoluční motorové vozidlo, jehož řidič byl podezřelý, že řídí pod vlivem alkoholu. Tento řidič, který mj. přepravoval na korbě vozidla další osoby, byl po zastavení vyzván k provedení dechové zkoušky, kterou odmítl. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která jej opakovaně vyzvala k provedení dechové zkoušky na alkohol, což řidič opět odmítl. Byl mu proto na místě odebrán řidičský průkaz a věc byla po zadokumentování postoupena příslušnému správnímu orgánu.

V uplynulém týdnu řešili strážníci Městské policie tři případy porušení OZV č. 2/2009 o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Ve všech případech byla přestupcům uložena bloková pokuta.

Byl odchycen 1 pes, který byl následně předán majiteli.

Bylo řešeno 9 krádeží v obchodech.

Ing. Zdeněk Dočekal, ředitel MP

Vytvořeno 12.8.2009 11:04:02 | přečteno 1572x | hrachovina
load