Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 28.5.-3.6.2012

Dne 29.5.2012 se strážníci MP Šumperk zúčastnili besedy s dětmi z MŠ na ul. Sluneční.

Dne 30.5.2012 bylo oznámeno, že z bytu na ul. Balbínově je slyšet volání o pomoc. Po příjezdu  hlídky MP Šumperk na místo byl byt ve spolupráci se sousedkou otevřen a bylo zjištěno, že majitelka bytu, která volala o pomoc, si přivřela ruku do úložného prostoru postele a neměla již sílu se sama uvolnit. Strážníci ji vyprostili a byt opustili. Ke zranění nedošlo, lékařské ošetření nebylo zapotřebí.

Dne 30.5.2012 ve 22,15 hod. zjistila hlídka MP Šumperk , že se na ul. gen. Svobody pohybuje značně podnapilý muž s malým dítětem. Byli proto převezeni na služebnu MP Šumperk, kam byla přivolána také pracovnice sociálně právní ochrany dětí a mládeže. Dítě bylo muži odebráno a převezeno do nemocnice na vyšetření. Dále věc řeší Odbor sociálních věcí MěÚ Šumperk.

Dne 31.5.2012 ve 20,07 hod. bylo přijato oznámení, že na ul. Husitské leží na zemi muž. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která zjistila, že tento muž je v bezvědomí, poskytla mu první pomoc a  přivolala ZZS, která jej odvezla do nemocnice.

Dne 1.6.2012 zjistila hlídka MP Šumperk, že byly prodány kusové cigarety mladistvému v novinovém stánku na autobusovém nádraží. Vzhledem k tomu, že je zakázán jak prodej tabákových výrobků mladistvým, tak prodej jednotlivých cigaret,  byla věc zadokumentována a postoupena správnímu orgánu.

Ve dnech 1. a 2.6.2012 zabezpečovali strážníci veřejný pořádek při kulturní akci „Slavnosti města Šumperka“.

Dne 2.6.2012 ve 14,30 hod. bylo oznámeno obtěžování nadměrným hlukem (reprodukovanou hudbou) ze dvora domu na ul. Banskobystrické. Bylo zjištěno, že na místě probíhá oslava. Vzhledem k tomu, že původce hluku odmítl věc řešit na místě, byla událost zadokumentována a předána správnímu orgánu k dořešení.

Dne 3.6.2012 byla přivolána hlídka MP Šumperk do prodejny Kaufland, kde zadrželi zloděje. Součinností bylo zjištěno, že tento pachatel byl v posledních třech letech za takový skutek potrestán. Byl proto omezen na osobní svobodě a předán na Obvodní oddělení Policie ČR v Šumperku pro podezření ze spáchání trestného činu.

Byly řešeny 3 krádeže v obchodech.

4.6.2012 Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 4.6.2012 15:33:45 | přečteno 1330x | hrachovina
load