Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 28.4. - 4.5.2008

Dne 27.4.2008 při kontrolní činnosti na ul. Blanické bylo zjištěno hlídkou MP Šumperk, že z areálu firmy DOLS vynáší dírou v oplocení nějaká žena železo. Bylo zjištěno, že k tomu nemá žádné povolení, železo bylo vráceno zpět na místo a věc byla po zadokumentování předána správnímu orgánu.

Dne 28.4.2008 byla vyslána hlídka MP Šumperk do budovy Okresní správy sociálního zabezpečení v Šumperku, kde měl klient poškodit vnitřní vybavení. Na místě byl zajištěn muž, který poškodil vyvolávací zařízení. V době příjezdu hlídky muž nejevil známky agresivity. Věc s ním byla projednána a postoupena správnímu orgánu. Předběžná škoda na vnitřním vybavení byla vyčíslena na 2 000,-Kč.

Dne 3.5.2008 ve 21,00 hod. bylo telefonicky oznámeno na služebnu MP Šumperk občany, že nějací mladíci na jízdních kolech převracejí popelnice na ulicích Revoluční a Jánošíkova. Na místo byla vyslána hlídka Městské policie Šumperk. Mladíci však na místě již nebyli; podařilo se je však zachytit díky kamerovému systému na Hlavní třídě, kam byla neprodleně vyslána hlídka MP a kde byli zadrženi. Jednalo se o sedm mladíků ve věku 13 - 17 let, kteří se přiznali, že na ulicích Revoluční, Vrchlického, Jánošíkova a Kozinova převraceli popelnice a kontejnery. Strážníci se s nimi vydali zpět po uvedených ulicích, aby posbírali vysypané odpadky a postavili převrácené popelnice a kontejnery zpět na určené místo. Věc byla zadokumentována a předána správnímu orgánu k dořešení.

V uplynulém týdnu byly na ulici Temenické provedeny dvě kontroly, zaměřené na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Její překročení bylo zjištěno celkem ve 30 případech, za což byly řidičům uloženy blokové pokuty ve výši 36 500,-Kč a jeden případ byl postoupen do správního řízení.

Dále bylo řešeno 10 krádeží v obchodech.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 6.5.2008 10:10:10 | přečteno 1909x | hrachovina
load