Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 28.11.-4.12.2011

Dne 29.11.2011 asistovali strážníci MP Šumperk při instalaci vánočních stromů na nám. Míru a na Točáku.

Dne 30.11.2011 v 11,30 hod. bylo oznámeno, že v Sadech 1.máje leží na trávě dva podnapilí muži. Jedno z nich se podařilo z místa vykázat, ale druhý muž nebyl schopen vstát, na místo byla proto přivolána ZZS. Po jeho vyšetření bylo rozhodnuto, že je schopen převozu do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Tento převoz byl realizován strážníky MP Šumperk.

Dne 30.11.2011 zajišťovala Městská policie Šumperk veřejný pořádek na  zimním stadionu při hokejovém utkání.

Dne 30.11.2011 ve 21,45 hod. bylo oznámeno, že na ul. Jesenické leží na chodníku nějaká žena. Po příjezdu hlídky MP Šumperk na místo bylo zjištěno, že tato žena je v podnapilém stavu a odmítala sdělit totožnost. Na místo byla přivolána ZZS, která ženu vyšetřila. Vzhledem k tomu, že nebyla zraněna, ani nebyl nutný převoz na protialkoholní záchytnou stanici, byla převezena na Obvodní oddělení Policie ČR ke zjištění totožnosti, protože ani na opakované výzvy strážníků nereagovala. Po zjištění totožnosti byla propuštěna.

Dne 1.12.2011 zadržela hlídka MP Šumperk na ul.M.R.Štefánika muže, který řídil motorové vozidlo bez platné STK. Celá věc byla předána příslušnému správnímu orgánu.

Dne 1.12.2011 řešila hlídka MP Šumperk na ul. M.R.Štefánika muže za znečištění veřejného prostranství psími exkrementy. Byla mu uložena bloková pokuta.

Dne 3.12.2011 v 01,20 hod. bylo zjištěno prostřednictvím kamerového monitorovacího systému, že na Točáku odnesl nějaký muž reklamní tabuli, tzv. „áčko“ a odhodil ji mezi umístěné prodejní stánky. Hlídka MP Šumperk jej zadržela a celou věc na místě projednala v blokovém řízení. Nepoškozenou tabuli vrátil pachatel zpět.

 Dne 3.12.2011 v 02,13 hod. bylo zjištěno prostřednictvím kamerového monitorovacího systému, že na Točáku odcizil z vánočního stromu žárovku. Hlídka MP Šumperk jej zadržela a celou věc na místě projednala v blokovém řízení. Nepoškozená žárovka byla vrácena zpět.

Dne 3.12.2011 v 18,25 hod. došlo v prodejně Penny Market ke krádeži zboží v hodnotě cca 1 000,-Kč. Jednalo se o 2 pachatele, kteří vyhrožovali ochrance prodejny a se zbožím utekli. Hlídka MP Šumperk je později zadržela na ul. Fialově. Byli omezeni na osobní svobodě a převezeni na Obvodní oddělení Policie ČR v Šumperku.

Dne 3.12.2011 ve 23,40 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Jesenické muže, který řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 0,73 promile alkoholu v dechu. Věc byla předána příslušnému správnímu orgánu.

Dne 4.12.2011 byla oznámena krádež zboží v prodejně Penny Market. Součinností bylo zjištěno, že pachatel byla za obdobný skutek v posledních třech letech potrestán, byl proto omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Bylo řešeno 10 krádeží v obchodech.

Byli odchyceni dva psi; jeden byl předán majiteli a druhý převezen do útulku.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 5.12.2011 14:25:20 | přečteno 3496x | hrachovina
load