Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 28.1. - ; 4.2.2008

Dne 30.1.2008 ve 12,20 hod. bylo telefonicky oznámeno na tísňovou linku městské policie, že u prodejny Albert na Temenické ulici, byla napadena žena mužem, který ji tloukl pěstmi, povalil na zem, a kopal do ní. Hlídka městské policie agresivního útočníka zpacifikovala, nasadila pouta a převezla na Obvodní oddělení PČR v Šumperku k dalšímu opatření.

Dne 31.1.2008 v 8,30 hod. zadržela hlídka městské policie na ul. 8.května muže, který řídil osobní motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Orientační dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota 2,22 promile alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 2.2.2008 v 05,20 hod. bylo oznámeno rušení nočního klidu na ul. Šumavské. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která zjistila, že k rušení nočního klidu dochází v jednom z bytů, do kterého si zřejmě pozvala dívka na návštěvu tři kamarády. Dívka, jejímž rodičům byt patří a dva z kamarádů ještě nebyli plnoletí, ale byli pod vlivem alkoholu. Byly jim naměřeny hodnoty 0,23, 0,53 a 0,37 promile alkoholu. Věc byla postoupena příslušnému správnímu orgánu.

Dne 2.2.2008 v 19,45 hod. zaregistrovala hlídka městské policie velmi hlučnou skupinu pěti mladíků, kteří něčím malují po budově kuchyňského studia na ul. Nemocniční. Na místě bylo zjištěno, že mladíci pomalovali fixem výlohu a kryt elektrického rozvaděče kuchyňského studia Lamont. U jednoho z nich byl zajištěn fix, kterým svůj „výtvor“ provedli. Dále bylo zjištěno, že všech pět mladistvých (ani jednomu ještě nebylo 18 let) bylo pod vlivem alkoholu. Naměřené hodnoty byly: 0,41 promile, 0,82 promile, 0,79 promile, 0,41 promile a 0,30 promile alkoholu. Věc byla zadokumentována a předána Policii ČR, kam byli tito mladiství převezeni.

Dne 2.2.2008 v 23,40 hod. bylo telefonicky oznámeno, že na ul. Starobranské dochází k rušení nočního klidu. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která zjistila pachatele a uložila mu blokovou pokutu.

Dne 3.2.2008 v 11,30 hod. zadržela hlídka městské policie na ul. 17.listopadu muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Tento muž byl omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR.

Dne 3.2.2008 v 19,10 hod. zadržela hlídka městské policie na ul. Havlíčkova muže, podezřelého ze spáchání trestného činu. Tento muž měl krátce předtím fyzicky napadnout svou přítelkyni, přičemž jí měl také odcizit kabelku. Pachatel byl omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR k dalšímu šetření.

Dne 4.2.2008 v 02,15 hod. byl na ul. Temenické v Šumperku zastaven hlídkou městské policie řidič osobního motorového vozidla, kterému nesvítilo zadní koncové světlo. Při projednávání věci byla provedena dechová zkouška, při které bylo zjištěno, že řídil pod vlivem alkoholu (0,87 promile). Věc byla na místě předána přivolané hlídce Policie ČR.

V uplynulém týdnu bylo řešeno celkem 5 krádeží v obchodě a byl nalezen 1 pes, který byl umístěn v odchytovém kotci na městské policii.

Ing. Zdeněk Dočekal, ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 4.2.2008 16:07:19 | přečteno 1866x | hrachovina
load