Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 27.7.-2.8.2009

Ve dnech 27.- 28.7.2009 byly strážníky Městské policie Šumperk zadrženi 4 muži, hledaní Policií ČR. Dva byli zadrženi na ul. Fialově, jeden na ul. Gen. Svobody a jeden na ul. Slovanské. Tito muži byli omezeni na osobní svobodě a předvedeni na Policii ČR k dalšímu opatření.

Dne 28.7.2009 řešila hlídka Městské policie Šumperk v Sadech 1.máje muže za porušení OZV č. 2/2009 o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Vzhledem k tomu, že nebylo možno přestupek vyřešit na místě, byla věc předána správnímu orgánu.

Dne 29.7.2009 oznámila telefonicky žena, že její vnučka vyrazila dveře od jejího bytu na Hlavní třídě a poté ji fyzicky napadla. Po příjezdu na místo hlídka Městské policie Šumperk zjistila, že oznamovatelka utrpěla několik pohmožděnin a že jsou poškozeny vstupní dveře do bytu. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 31.7.2009 v 0.38 hod. bylo oznámeno z penzionu Moravan, že nějaký muž má stříkat barvou ve spreji na zeď. Po příjezdu hlídky MP Šumperk byl zadržen muž, který se tohoto skutku dopustil, za pachatele jej označil i oznamovatel, který kontaktoval hlídku městské policie. Byly zajištěny i 2 spreje s barvou. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si celou věc převzala na místě.

Dne 31.7. 2009 v 01.50 hod. zjistila hlídka MP Šumperk na ul. Žerotínově jedoucí vozidlo bez osvětlení. Toto vozidlo strážníci zastavili a při kontrole řidiče zjistili, že nevlastní řidičské oprávnění a ještě že před jízdou požil alkohol. Na místo byla tedy přivolána hlídka Policie ČR, která provedenou orientační dechovou zkouškou zjistila hodnotu alkoholu 1,58 promile. Řidič byl převezen na Obvodní oddělení PČR Šumperk k dalšímu šetření.

Dne 1.8.2009 v 04,15 hod. bylo telefonicky oznámeno, že do areálu bratrušovského koupaliště neoprávněně vnikly 4 osoby a koupají se v bazénu. Na místo byla vyslána hlídka Městské policie Šumperk, která tyto osoby zadržela a za jejich jednání jim uložila blokové pokuty.

Byl odchycen 1 pes, který byl umístěn v odchytovém kotci MP Šumperk.

Bylo řešeno 9 krádeží v obchodech.

V Šumperku dne 3.8.2009

Ing. Zdeněk Dočekal, ředitel MP

Vytvořeno 3.8.2009 10:28:00 | přečteno 1597x | matusu
load