Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 26.7.-1.8.2010

Dne 26. 7. 2010 v 04.45 hod. byl hlídkou MP Šumperk na ul. Vítězné zadržen muž, který řídil osobní motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Řidič u sebe neměl žádný doklad totožnosti, ŘP, ani doklady k vozidlu. Byla u něj provedena dechová zkouška na alkohol s výsledkem 1,93 promile. Věc byla na místě předána přivolané hlídce Policie ČR k dalšímu opatření.

Dne 27.7.2010 v 01.00 hod. bylo oznámeno, že došlo v 00.13 hod. k odcizení dvou k sobě uzamčených jízdních kol před restaurací Opera na ul. Hlavní třída. Dle záznamu MKS (městského kamerového systému) byl zjištěn přibližný popis pachatele krádeže. Ve 02.00 hod. byl hlídkou MP Šumperk v Jiráskových sadech zjištěn muž, odpovídající popisu. Muž seděl na lavičce s nějakou ženou a kola měli u sebe. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si podezřelé osoby převzala na místě k dalšímu šetření. Poté hlídka PČR odcizená kola předala zpět majitelům.

Dne 27.7.2010 byl hlídkou MP Šumperk při kontrole Sadů 1.máje zjištěn muž, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policií ČR. Tato hledaná osoba byla předvedena na obvodní oddělení Policie ČR v Šumperku.

Dne 30.7.2010 v 19.40 hod. bylo oznámeno znečištění potoka Temence neznámou látkou. Po příjezdu hlídky MP Šumperk na místo bylo zjištěno, že potok má hnědou, až černou barvu. Byl proveden odběr vzorku vody. Společně s oznamovatelem se hlídce MP Šumperk podařilo nalézt pravděpodobnou příčinu znečištění. Šlo o hromadu chlévské mrvy, z níž vytékala do potoka černá tekutina. O věci byl vyrozuměn odbor životního prostředí MěÚ Šumperk. Současně byl zjištěn původce znečištění, který provede taková opatření, aby bylo zabráněno dalšímu znečišťování potoka. Věc byla po zadokumentování předána správnímu orgánu. Obdobné oznámení bylo přijato Městskou policií Šumperk i dne 31.7.2010. Věc byla po zadokumentování předána k dořešení správnímu orgánu.

V 11 případech řešili strážníci MP Šumperk jízdu na kole v pěší zóně a v 7 případech jízdu na kole bez osvětlení v nočních hodinách.

Krádež v obchodě byla řešena ve 3 případech.

Byli odchyceni 4 psi, z nichž 2 byli převezeni do útulku a 2 předáni majitelům.

V Šumperku dne 3.8.2010

Ing. Zdeněk Dočekal, ředitel MP

Vytvořeno 3.8.2010 9:01:59 | přečteno 1705x | matusu
load