Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 26.5. - ; 1.6.2008

Dne 26.5.2008 se na služebnu Městské policie Šumperk dostavil muž, který se dotazoval, zda po něm není vyhlášeno pátrání. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že dotyčný muž je skutečně osobou hledanou Policií ČR, byl proto předveden na Obvodní oddělení Policie ČR v Šumperku.

Dne 27.5.2008 ve 01.00 hod. bylo telefonicky oznámeno, že v areálu bývalého sanatoria na Reissově ulici někdo pálí odpad. Hlídka MP na místě zjistila rozdělaný oheň, u kterého někdo zřejmě opaloval elektrické kabely. Na místě se již nikdo nenacházel. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří oheň uhasili.

Dne 29.5.2008 bylo při zjišťování totožnosti pachatele krádeže v Hypernově zjištěno hlídkou MP Šumperk, že tento muž byl za takový čin v posledních třech letech potrestán. Byl proto omezen na osobní svobodě a předveden na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

Dne 29.5.2008 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. 17.listopadu muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policií ČR. Muž byl omezen na osobní svobodě a předveden na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

Dne 31.5.2008 ve 22,20 hod. zadržela hlídka MP na ul. Temenické v Šumperku muže, který řídil osobní motorové vozidlo pod vlivem alkoholu.Provedenou dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota 1,54 promile alkoholu. Věc byla předána přivolané hlídce Policie ČR.

Městská policie Šumperk se i nadále zaměřuje na dodržování obecně závazné vyhlášky č.4/2008 o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství a vykazuje osoby, které tuto vyhlášku poruší z těchto prostor. Za porušení této vyhlášky byly uloženy další pokuty, v jednom případě byla věc předána správnímu orgánu.

Dále byly řešeny 3 krádeže v obchodech.

Byl odchycen jeden pes, který byl předán majiteli.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 2.6.2008 16:36:14 | přečteno 2305x | hrachovina
load