Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 26.4.-1.5.2011

Dne 28.4.2011 v 15,22 hod. bylo oznámeno, že v domě na ul. Bratrušovské dochází k obtěžování ostatních obyvatel domu hlukem a hudbou z jednoho bytu. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která zjistila, že se v tomto bytě nachází hledaná osoba. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která byla oprávněna z těchto důvodů do bytu vstoupit a hledanou osobu, jednalo se o muže, omezila na osobní svobodě a předvedla na Obvodní oddělení Policie ČR.

Dne 28.4.2011 byla přivolána hlídka MP Šumperk ke krádeži zboží do prodejny Albert na ul. Vřesové. Součinností bylo zjištěno, že pachatel krádeže byl za obdobný skutek  v posledních třech letech potrestán, byl proto, za použití donucovacích prostředků (pout) omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR pro podezření z trestného činu krádeže.

Dne 29.4.2011 ve 21,45 hod. byl na Hlavní třídě zastaven cyklista jedoucí bez předepsaného osvětlení. Jelikož na toto upozornění nereagoval a jevil současně známky podnapilosti, byl vyzván k dechové zkoušce  s výsledkem 0,99 promile alkoholu v dechu. Věc byla proto postoupena správnímu orgánu.

Dne 30.4.2011 v 01,24 hod. bylo oznámeno, že na ul. Fibichova směrem k VI. ZŠ zřejmě dochází ke krádeži stavebního materiálu. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která v místě zjistila dva mladé muže, kteří seděli na balících polystyrenu, který tam údajně ležel. Jeden z mužů odmítl prokázat svou totožnost, slovně napadal hlídku, byl proto za použití donucovacích prostředků (hmatů a pout) předveden na Policii ČR, kam byla současně předána věc k dořešení.

Dne 30.4.2011 bylo oznámeno pokousání psem na ul. Pod Senovou. Na místě bylo zjištěno, že mladá dívky byla kolem 13,00 hod., když procházela ulicí Pod Senovou, napadena a pokousána kníračem šedé barvy. Vzhledem k místní a osobní znalosti strážníci zjistili, že majitelkou psa je žena, bydlící na výše uvedené ulici. Tohoto psa identifikovala i poškozená dívka. Majitelka psa byla vyzvána k provedení veterinárního vyšetření psa a o předání výsledku poškozené. Věc byla předána správnímu orgánu.

Dne 1.5.2011 zabezpečovali strážníci MP Šumperk veřejný pořádek při májových oslavách  Šumperku. K narušení veřejného pořádku nedošlo.

Dne 1.5.2011 v 08,15 hod. řešila hlídka MP Šumperk v parku při ul. Slovanské znečištění veřejného prostranství psími exkrementy. Majitel psa odmítl věc řešit v blokovém řízení s tím, že je v parku a že zde neuklízí nikdy. Věc byla postoupena do správního řízení.

Dne 1.5.2011 v 15,58 hod. byla hlídka MP Šumperk přivolána ke  rvačce mezi dvěma muži na penzionu Moravan. Ke rvačce mělo dojít údajně kvůli malému balíčku marihuany, o kterém oba aktéři tvrdili, že je jejich. Jeden z mužů byl zraněn, ošetření však odmítl. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si věc i s předmětem sporu převzala k dalšímu opatření.

Dne 1.5.2011 v 15,10 hod. bylo oznámeno ženou, že ji v bytě na ul. Šumavské napadla slovně i fyzicky manželka jejího přítele. Na místě bylo zjištěno, že se oznámení zakládá na pravdě. Věc byla zadokumentována a předána správnímu orgánu. Pachatelka byla převezena do místa bydliště svou sestrou. Ošetření nikdo ze zúčastněných nepožadoval.

Dále bylo řešeno 9 krádeží v obchodech.

Byl odchycen 1 pes, který byl předán majiteli.

Ing. Zdeněk Dočekal, ředitel MP

Vytvořeno 3.5.2011 10:43:03 | přečteno 2033x | hrachovina
load