Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 24. - ; 30.3.2008

Dne 24.3.2008 v 18.30 hod. oznámila telefonicky na Městskou policii v Šumperku žena, že se na ul. Jesenické v lesním porostu nad opěrnou zdí pod vodárnou nachází muž s berlí, který se nemůže z místa dostat. Na místo byla vyslána hlídka Městské policie v Šumperku, která zjistila, že se jedná o staršího muže, který byl ve špatném psychickém stavu a který se chtěl dle svého tvrzení oběsit na prádelní šňůře, kterou měl sebou. Na místo byla proto přivolána RZS, která jej převezla do nemocnice na vyšetření.

Dne 26.3.2008 ve 22,20 hod. zadržele hlídka Městské policie v Šumperku na ul. 8. května muže, který byl osobou hledanou Policií ČR. Tento muž byl omezen na osobní svobodě a převezen na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

Dne 27.3.2008 v 07,20 hod. byl v marketu Kaufland zadržen pachatel krádeže, u něhož bylo zjištěno, že za tento čin (krádež) byl v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán. Byl proto omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 29.3.2008 v 15,00 hod. řešila hlídka Městské policie v Šumperku založení černé skládky na ul. Radniční. Byl zjištěn původce této skládky, kterému byla uložena bloková pokuta ve výši 1 000,-Kč.

Dne 30.3.2008 v 03,30 hod. bylo telefonicky oznámeno rušení nočního klidu na ulici ČSA v Šumperku. Hlídka Městské policie v Šumperku na místě zjistila, že se jedná o hlučnou oslavu v jednom z bytů, která v tuto hodinu obtěžovala ostatní obyvatele domu. Po projednání celé záležitosti byla uložena přestupci pokuta ve výši 1 000,-Kč.

V uplynulém týdnu byly provedeny dvě akce, zaměřené na kontrolu rychlosti motorových vozidel (na ul. Lidické a Jesenické). V 10 případech bylo zaznamenáno překročení nejvyšší povolené rychlosti, což bylo řešeno v 9 případech uložením pokuty v blokovém řízení a jedenkrát byla věc postoupena do správního řízení, protože řidič překročil rychlost o 40 km/h a více (byla mu naměřena rychlost 73 km/h v místě, kde je dopravním značením rychlost omezena na 30 km/h).

Dále byli odchyceni 4 psi, z nichž 3 byli předáni majitelům a 1 byl umístěn v odchytovém kotci.
Bylo řešeno 7 krádeží v obchodech.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 1.4.2008 12:46:39 | přečteno 1825x | hrachovina
load