Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 22.12.2008-4.1.2009

Dne 24.12.2008 zadrželi strážníci Městské policie Šumperk na ul. Vítězné osobu, hledanou Policií ČR. Tato osoba byla omezena na osobní svobodě a předána Policii ČR k dalšímu opatření.

Dne 23.12.2008 bylo telefonicky oznámeno, že na ul. Gen. Svobody se vzájemně napadají dva muži. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk a řešila věc ve spolupráci s Policií ČR. Na místo byla přivolána RZS. Věc byla zaznamenána kamerovým monitorovacím systémem.

V uvedeném období byli při krádežích v obchodních řetězcích zadrženi 3 pachatelé krádeží, kteří, byli za obdobný skutek v posledních 3 letech potrestáni. Všichni byli proto omezeni na osobní svobodě a předáni Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Dne 26.12.2008 bylo oznámeno personálem herny Praha na ul. Gen. Svobody, že došlo k rozbití skleněné výplně dveří. Po příjezdu hlídky MP Šumperk byl zajištěn pachatel, který se k činu doznal. Vzhledem k výši škody (kolem 10 000,-Kč) byla věc předána na místě Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 28.12.2008 oznámil muž, že mu na nádraží odcizil nějaký muž z bundy peněženku s finanční hotovostí. Dle popisu se hlídce podařilo po několika hodinách pachatele zadržet a předat Policii ČR k dalšímu opatření.

Dne 31.12.2008 krátce před půlnocí zadržela hlídka MP Šumperk mladíka, který rozbil skleněnou výplň okna na ul. Starobranské. Věc byla postoupena k dořešení správnímu orgánu.

Dne 1.1.2009 v 00,30 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na nám. Míru mladíka, který rozbil vchodové dveře do prodejny OP Prostějov. Věc byla předána do správního řízení.

Dne 1.1.2009 v 03,15 hod. byla vyslána hlídka MP Šumperk do bytu na ul. Banskobystrické, kde bylo oznámeno fyzické napadení ženy mužem. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která našla zraněnou ženu před domem. Tato uvedla, že jí zranění způsobil druh, na kterého již v minulosti podala trestní oznámení. Věc byla oznámena Policii ČR a žena byla vyzvána, aby vyhledala lékařské ošetření a poté věc oznámila na Policii ČR.

Mimo to bylo v uvedeném období řešeno celkem 6 krádeží v obchodech.

Bylo odchyceno 5 psů, z nichž 4 byli předáni majitelům a 1 byl umístěn do odchytového kotce městské policie.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 5.1.2009 11:14:30 | přečteno 1779x | hrachovina
load