Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 21. - ;27.1.2008

Dne 21.1.2008 poskytla hlídka městské policie pomoc muži, který byl dezorientován a zmateně se pohyboval po nádraží ČD. Na místo byla přivolána RZS a muž byl následně převezen do nemocnice.

Dne 22.1.2008 v 8,40 hod. zadržela hlídka městské policie na ul. 17.listopadu v Šumperku muže, který byl osobou hledanou Policií ČR, protože nenastoupil do výkonu trestu. Tento muž byl zadržen a převezen na Obvodní oddělení PČR v Šumperku k provedení dalších úkonů.

Dne 22.1.2008 v 10,55 hod. byl při kontrole nádraží ČD stejnou hlídkou městské policie jako v předchozím případu zadržen muž, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policií ČR. Tento muž byl proto převezen na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

Dne 23.1.2008 ve 23,50 hod. byl na ul. Gen. Svobody díky všímavosti občana, kterému není lhostejný vandalismus, zadržen hlídkou městské policie mladík, který v místě převracel popelnice. Za jeho jednání mu byla uložena bloková pokuta, převrácené popelnice uklidil.

Dne 25.1.2008 krátce po půlnoci byl, opět za přispění občana, zadržen muž, který rozbil výlohu prodejny papírnictví na Hlavní třídě. Vzhledem k předpokládané výši škody (nad 5000,-Kč) byla věc na místě předána Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 25.1.2008 v 07,30 hod. bylo oznámeno z ubytovny Na Benátkách, že na hrázi rybníka leží muž. Na místě byl zjištěn značně podchlazený muž, který byl vzápětí přivolanou RZS přepraven do nemocnice.

Dne 25.1.2008 ve 23,20 hod. byl na ul. Žerotínova v Šumperku zadržen hlídkou městské policie řidič osobního motorového vozidla, u kterého bylo při kontrole zjištěno, že řídil pod vlivem alkoholu (0,78 promile) a navíc ani nevlastní řidičské oprávnění. Věc byla na místě předána přivolané hlídce Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 26.1. ve 23,00 hod. oznámila žena, že pohřešuje svého mentálně retardovaného syna, který se ztratil při návratu z vycházky. Hlídka tohoto mladíka nalezla asi za hodinu na ul. Starobranské, odkud byl převezen do místa bydliště a předán matce.

Dne 27.1.2008 byla řešena hlídkou městské policie krádež zboží vprodejně Discount Plus v Šumperku. Při kontrole totožnosti pachatele bylo zjištěno, že za takový čin byl v posledních třech letech potrestán a byl proto předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 27.1.2008 ve 20,15 hod. zasahovala hlídka městské policie na ul. 17.listopadu v Šumperku při likvidaci spadlého stromu, který poškodil plot zahrady a blízký stánek. Spadlý strom byl odstraněn hasiči, ke zranění osob nedošlo. Majitelé poškozených nemovitostí byli městskou policií vyrozuměni.

V uplynulém týdnu bylo řešeno celkem 8 krádeží v obchodě a byli nalezeni 4 psi; jeden byl předán majiteli, dva (jednalo se opět o štěňata) byli převezeni do útulku a jeden ze psů byl umístěn v odchytovém kotci na městské policii.

Na závěr bych chtěl poděkovat těm občanům, kterým není lhostejný pořádek ve městě a kteří, pokud se stanou svědky protiprávního jednání, neváhají a zavolají na tísňovou linku městské policie, tak, jak se stalo i v uplynulém týdnu. Tuto pomoc a spolupráci velmi vítáme a díky ní můžeme rychle a operativně zasáhnout přímo na místě.

Na tísňovou linku městské policie „156“ můžete volat kdykoliv po celých 24 hodin. Volání na toto číslo je bezplatné jak z pevné linky (ať z bytové stanice či z veřejného telefonního automatu), tak z mobilního telefonu - bez jakékoliv předvolby.

Ing. Zdeněk Dočekal, ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 28.1.2008 15:28:44 | přečteno 1986x | hrachovina
load