Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 21.-28.9.2009

Dne 21.9.2009 řešila hlídka MP na Hlavní třídě muže za porušení obecně závazné vyhlášky č. 2/2009 o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Za jeho jednání mu byla uložena bloková pokuta.

Dne 21.9.2009 byla přivolána hlídka MP do prodejny Albert , kde zadrželi zloděje. Součinností bylo zjištěno, že tento muž byl v posledních 3 letech za obdobný skutek odsouzen. Pachatel byl proto omezen na osobní svobodě a předveden na Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Dne 21.9.2009 zadržela hlídka na ul. Vikýřovické muže, který byl osobou hledanou Policií ČR, protože nenastoupil do výkonu trestu. Muž byla omezen na osobní svobodě a předveden na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

Dne 22.9.2009 řešila hlídka MP v sadech 1.máje 2 ženy za porušení obecně závazné vyhlášky č. 2/2009 o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Vzhledem k tomu, že tyto ženy odmítly věc projednat v blokovém řízení, byla věc po zadokumentování předána správnímu orgánu.

Dne 23.9.2009 bylo oznámeno hostem Home baru na ul. Riegrově, že jeden z hostů má u sebe nůž, kterým ohrožuje ostatní. Po příjezdu na místo tento muž odevzdal dobrovolně nůž hlídce MP Šumperk. Jelikož došlo k napadení jednoho z hostů, byla na místo přivolána ZZS a hlídka Policie ČR, která si věc převzala.

Dne 24.9.2009 bylo telefonicky oznámeno, že nějaký muž vylepuje na Hlavní třídě plakáty mimo určená místa. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která tohoto muže na ul. Puškinově zadržela. Jelikož si nebyl vědom svého protiprávního jednání, byla věc po zadokumentování předána správnímu orgánu, rovněž mu byly odebrány zbývající plakáty. Událost byla rovněž zaznamenána kamerovým monitorovacím systémem.

Dne 25.9.2009 byli na ulicích M.R. Štefánka a Jesenické zadrženi 2 muži, hledaní Policií ČR. Oba byli omezeni na osobní svobodě a předvedeni na Policii ČR.

Dne 25.9.2009 ve večerních hodinách byl hlídkou MP Šumperk na ul. M.R. Štefánka zastaven cyklista, který jel bez předepsaného osvětlení. Při projednávání věci bylo zjištěno, že je v podnapilém stavu. Byl proto vyzván k provedení dechové zkoušky, kterou odmítl. Věc byla proto zadokumentována a předána k projednání správnímu orgánu.

Dne 26.9.2009 v 00,40 hod. bylo telefonicky oznámeno rušení nočního klidu z herny Opera na Hlavní třídě. Hlídka MP Šumperk věc na místě projednala s personálem a po zadokumentování postoupila správnímu orgánu, neboť obsluha této provozovny odmítla věc řešit na místě.

Dne 28.9.2009 byla hlídka MP Šumperk přivolána do prodejny Billa na ul.Lidické, kde zadrželi zloděje. Součinností bylo zjištěno, že tento muž byl v posledních 3 letech za obdobný skutek odsouzen. Pachatel byl proto omezen na osobní svobodě a předveden na Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Byli odchyceni 3 psi, z nichž 2 byli následně předáni majitelům a jeden je umístěn v odchytovém kotci MP Šumperk.

Bylo řešeno 7 krádeží v obchodech.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 29.9.2009 15:09:48 | přečteno 1671x | hrachovina
load