Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 2.-15.5.2011

Dne 2.5.2011 v 00,25 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Anglické muže, který řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota 0,20 promile alkoholu v dechu. Celá věc byla předána na místě přivolané hlídce Policie ČR.

Ve výše uvedeném období řešili strážníci MP Šumperk celkem 4 případy krádeží v prodejnách Penny Market a Kaufland, při kterých bylo součinností zjištěno, že tito pachatelé byli za podobný skutek v posledních třech letech odsouzeni nebo potrestáni, čímž se dopustili trestného činu krádeže. Ve všech čtyřech případech byli pachatelé předvedeni na Policii ČR k dalšímu opatření.

Dne 4.5.2011 asistovala hlídka MP Šumperk při lokalizaci požáru dřevěné kůlny při ul. Dolnostudénské. HZS požár uhasil, nedošlo ke zranění osob.

Dne 4.5.2011 ve 20,35 hod. řešila hlídka MP Šumperk na autobusovém nádraží fyzické napadení ženy jejím přítelem. Vzhledem k tomu, že pachatel pokračoval ve svém agresivním jednání i po příjezdu hlídky, byl převezen na Obvodní oddělení Policie ČR.

Dne 5.5.2011 zajišťovali strážníci MP Šumperk veřejný pořádek při pietním aktu u Bratrušovského památníku.

Dne 5.5.2011 ve 23,40 hod. řešili strážníci MP Šumperk na ul. Javoříčko muže za rušení nočního klidu hlasitým křikem. Věc byla předána správnímu orgánu.

Dne 6.5.2011 řešili strážníci MP Šumperk muže, který močil na veřejnosti. Věc byla postoupena do správního řízení.

Ve dnech 6. a 7.5.2011 řešily hlídky MP Šumperk porušení obecně závazné vyhlášky o zákazu konzumace alkoholických nápojů ve Smetanových sadech v Sadech 1.máje. V obou případech byly pachatelům uloženy blokové pokuty.

Dne 8.5.2011 ve 21,35 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na nádraží ČD mladíka, který byl na útěku z diagnostického ústavu. Tento mladík byl předán Policii ČR k dalšímu opatření.

Dne 9.5.2011 řešila hlídka MP Šumperk na ul. Temenické verbální napadání ženy mužem, přítelem její matky. Účastníkům bylo sděleno, že se jedná o návrhový přestupek, kdy může poškozená osoba podat návrh na jeho projednání do tří měsíců ode dne, kdy k události došlo.

Dne 10.5.2011 asistovala hlídka MP Šumperk při lokalizaci požáru staré budovy v prostorách Šumperského kotle. HZS požár uhasil, nedošlo ke zranění osob.

Dne 13.5.2011 se zúčastnili strážníci MP Šumperk preventivně bezpečnostní akce „Na kole do školy bezpečně“, kterou pořádá Vila Doris v Komunitním centru Komín pro žáky 4. tříd základních škol.

Ve dnech 12. a 13.5.2011 se zúčastnili strážníci MP Šumperk akce civilní ochrany pro žáky a studenty základních a středních škol na základně CO Luže.

Dne 14.5.2011 v 19,30 hod. oznámil na služebně MP Šumperk muž, že byl před malou chvílí fyzicky napaden neznámým mužem u provozovny rychlého občerstvení  na ul. 17.listopadu. Napadenému muži byla přivolána ZZS, která jej převezla do nemocnice, pachatele se nepodařilo zadržet. Věc byla předána Policii ČR.

Dále bylo řešeno 23 krádeží v obchodech.

Byli odchyceni 3 psi, kteří byli předáni majitelům.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 17.5.2011 9:04:30 | přečteno 2165x | hrachovina
load