Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 18.-25.4.2011

Dne 18.4.2011 v 06,00 hod. řešila hlídka MP Šumperk na ul.Finská znečištění veřejného prostranství psími exkrementy. Majitelce psa byla  uložena bloková pokuta.

Dne 18.4.2011 ve 23,00 hod. řešili strážníci MP Šumperk tři mladíky, kteří rušili noční klid hlasitým křikem a kopáním míče do zdi domu na ul. J. z Poděbrad. Všem třem byla uložena bloková pokuta.

Dne 21.4.2011 ve 20,21 hod. zasahovali strážníci MP Šumperk na ul.Sadová proti ženě a muži, kteří se dobývali do domu,  kde dříve bydleli v podnájmu. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 22.4.2011 v 08,00 hod. řešila hlídka MP Šumperk na ul.M.R.Štefánika znečištění veřejného prostranství psími exkrementy. Majitelce psa byla  uložena bloková pokuta.

Dne 22.4.2011 ve 23,35 hod. řešili strážníci MP Šumperk mladíka, za rušení nočního klidu hlasitým křikem na ul. Žerotínova ( v areálu Tyršova stadionu ). Pachateli byla uložena bloková pokuta.

Dne 22.4.2011 v době od 00.00 – 02.00 hod. prováděla Městská policie Šumperk v součinnosti s PČR kontrolu vytipovaných restaurací se zaměřením na podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let. Při této kontrole byly zjištěny dvě nezletilé osoby, která byly pod vlivem alkoholu. Zjištěná skutečnost byla zaevidována do SVI.

 Dne 24.4.2011 v 02,49 hod. řešili strážníci MP Šumperk nezletilého mladíka, který ulomil na pěší zóně u divadla  cca 90 cm dlouhou větev ze stromu (akátu). Jelikož tento mladík jevil při projednávání celé záležitosti známky opilosti, byla u něho provedena orientační dechová zkouška přístrojem Dräger s pozitivním výsledkem 1,36 promile alkoholu v dechu. O této skutečnosti byl informován zákonný zástupce, věc byla zaevidována do SVI a postoupena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Dne 24.4.2011 v 15,05 hod. řešila hlídka MP Šumperk v sadech B.Martinů na ul.Vítězná muže za porušení obecně závazné vyhlášky o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Byla mu udělena bloková pokuta.

Dne 25.4.2011 v 01,54 hod. zjistila hlídka MP Šumperk na ul.Kozinova, že je poškozené okno a dveře na novinovém stánku ( pravděpodobně se někdo pokusil vniknout do prodejny ). Na místo byla proto přivolána PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 25.4.2011 v 10,44 hod. telefonicky oznámila na MP žena, že v domě na ul.M.R.Štefánika někdo násilně vniknul do sklepní kóje, odkud odcizil horské JK a nějaké nádobí. Na místo byla přivolána PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 25.4.2011 v 18,35 hod. telefonicky oznámila na MP žena, že na ul. Finská došlo k dopravní nehodě a řidič z místa nehody ujel. Muž byl později zadržen v domě na ul.Finská hlídkou PČR, která muže převezla na OO PČR Šumperk k dalšímu šetření. Jelikož tento muž jevil známky opilosti, byla u něho provedena orientační dechová zkouška přístrojem Dräger s pozitivním výsledkem 2,46 promile alkoholu.  

Dne 25.4.2011 telefonicky oznámila na MP žena, že na ul. Fibichova 11 jsou na balkoně dvě malé děti, které brečí a jsou pravděpodobně samy doma. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která zjistila, že s dětmi je již sousedka, které děti před příjezdem MP otevřely dveře. Rodiče nebyli doma. V bytě se nacházely tři nezletilé děti (dva sourozenci) kluci, a jedna cizí dívka, kterou si vyzvedl její otec. Po chvíli se na místo dostavila také matka dvou dětí, která přišla z Bowlingu a jelikož jevila známky opilosti, byla u ní provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,73  promile alkoholu v dechu. Uvedla, že se o děti měl postarat přítel. Na místo byla přivolána sociální pracovnice MěÚ Šumperk, která rozhodla o umístění dětí v Dětském centru Pavučinka, kam byly děti následně převezeny. Událost byla zaevidována v SVI.

Dále bylo řešeno 14 krádeží v obchodech.

Byli odchyceni 2 psi, kteří byli později předáni majiteli

Urbánek Martin
zástupce ředitele MP

Vytvořeno 26.4.2011 14:31:32 | přečteno 2305x | hrachovina
load