Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 17. - ; 23.3.2008

Dne 18.3.2008 v 17.35 hod. se na hlídku Městské policie v Šumperku, která prováděla kontrolu nádraží ČD, obrátil muž s tím, že nalezl občanský průkaz. Strážníci si tento nalezený doklad převzali a při kontrole totožnosti nálezce zjistili, že se jedná o osobu hledanou Policií ČR. Byl proto předveden na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

Dne 22.3.2008 v 04,15 hod. zadržele hlídka Městské policie v Šumperku na ul. Rooseveltova muže, který řídil motorové vozidle pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota 0,64 promile alkoholu. Věc byla předána na místě přivolané hlídce PČR.

Dne 22.3.2008 v 11.00 hod. zadržela hlídka Městské policie Šumperk na ul. Jeremenkova muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, protože nenastoupil do výkonu trestu. Tento muž byl omezen na osobní svobodě a převezen na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

Dne 22.3.2008 v 19,25 hod. byl v marketu Hypernova zadržen pachatel krádeže, u něhož bylo zjištěno, že za tento čin (krádež) byl v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán. Byl proto omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 22.3.2008 ve 23,30 hod. při výkonu hlídkové služby na ul. Gen. Svobody zaregistrovali strážníci Městské policie v Šumperku dvě mladistvé dívky, které byly zjevně pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou byly naměřeny hodnoty 0,69 a 1,36 promile alkoholu. Na dotaz, kde alkohol zakoupily (jednalo se láhev vodky 0,7 l) uvedly, že v prodejně Večerka na ul. Čajkovského. Prodavačka této prodejny však hlídce sdělila, že žádný alkohol mladistvým dívkám neprodala. Věc byla proto předána k dořešení správnímu orgánu.

Dne 23.3.2008 v 00,45 hod. bylo telefonicky oznámeno z firmy FAST, že se někdo pravděpodobně vloupal do garáží u řeky Desné při ul. Uničovské. Na místo byla neprodleně vyslána hlídka Městské policie v Šumperku. Byly zjištěny dvě násilně otevřené garáže a z jedné z nich se ozýval hluk. Pachatel byl vyzván, aby zanechal protiprávního jednání, na což nereagoval. Strážníci proto vnikli do garáže a za pomocí chvatů nasadili pachateli pouta. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si pachatele trestného činu převzala. Majitelé poškozených garáží byli vyrozuměni.
Chci poděkovat za všímavost občana, kterému nebylo lhostejné protiprávní jednání, kterého byl svědkem a pomohl tak k rychlému dopadení pachatele!

V uplynulém týdnu byl odchycen 1 pes a umístěn v odchytovém kotci, byl řešeny 2 krádeže v obchodech a ve 12 případech bylo řešeno kouření na zakázaných místech.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 26.3.2008 11:36:52 | přečteno 1800x | hrachovina
load