Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 17.-23.8.2009

Dne 18.8.2009 v 11.45 hod. byla přivolána hlídka Městské policie Šumperk do prodejny Hypernova na ul.Vřesová, kde byl zadržen zloděj. Součinností bylo zjištěno, že se jedná o muže, který byl za obdobný skutek v posledních třech letech potrestán. Byl proto omezen na osobní svobodě a předveden na Obvodní oddělení Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Dne 19.8.2009 v 00.30 hod. zadržela hlídka MP na ul.Hl.třída muže, který znečistil veřejné prostranství u prodejny Baťa ( v místě močil ) a v Sadech 1.máje u sovy převrátil květináč. Za jeho jednání mu byla udělena bloková pokuta.

Dne 19.8.2009 v 19.51 hod. telefonicky oznámil na MP nějaký muž, že dochází v herně na autobusovém nádraží ul.Jesenická ke vzájemnému fyzickému napadání několika osob. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila že se oznámení zakládá na pravdě a proto na místo přivolala také PČR, která si věc později převzala k dalšímu šetření.

Dne 20.8.2009 v 11.47 hod. telefonicky oznámila na MP pracovnice cestovní kanceláře Istria na ul.Gen.Svobody, že se v místě nachází muž, který je agresivní a verbálně ji napadá. Na místo byla proto vyslána hlídka MP, která muže vyzvala k prokázání totožnosti za účelem projednání celé záležitosti. Při tomto úkonu muž zaútočil na jednoho ze strážníků, kterému způsobil drobné zranění v obličeji. Poté musela být na místo přivolána hlídka PČR, která si útočníka převezla na OO PČR Šumperk k dalšímu šetření.

Dne 22.8.2009 v 02.45 hod. zadržela hlídka MP v Jiráskových sadech muže, který znečistil veřejné prostranství a to tak, že rozsypal dva odpadkové koše. Věc byla postoupena k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Dne 22.8.2009 v 04.21 hod. anonymně telefonicky oznámil na MP neznámý muž, že se nachází na ul.Gen.Krátkého u průmyslové školy dva mladíci, kteří rozbili skleněnou výplň sklepních oken na tomto objektu a poté zlomili strom (kaštan ) opodál. Na místo byla vyslána hlídka MP, která oba mladíky na téže ulici zadržela. Vzhledem ke vzniklé škodě byla věc postoupena k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Dne 23.8.2009 v 05.10 hod. zadržela hlídka MP na ul.Tylova jednoho muže a jednu ženu, kteří neoprávněně vnikli do areálu bratrušovského koupaliště a koupali se v bazénu. Za jejich jednání jim byla uložena bloková pokuta.

Dne 23.8.2009 v 02.23 hod. zadržela hlídka MP na ul.Kozinova muže, který ulomil zpětné zrcátko na osobním motorovém vozidle značky Škoda Favorit, které v místě parkovalo. Na místo byla přivolána PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 23.8.2009 bylo telefonicky oznámeno na MP, že se nachází na parkovišti ul.Lidická dva mladíci, kteří se snaží násilím vniknou do zaparkovaného motorového vozidla. Po příjezdu na místo spatřila hlídka MP dva mladíky prchající směrem na ul. B.Václavka, kde se hlídce MP oba ztratili. Jelikož jednoho z mladíků hlídka MP poznala jeho popis předala přivolané hlídce PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

V době od 21-23.8.2009 se podílela MP Šumperk na zajišťování veřejného pořádku, při konání kulturní akce ,,Švédové u šumperských bran“.

Byl odchycen 1 pes, který byl následně předán majiteli.

Bylo řešeno 7 krádeží v obchodech.

URBÁNEK Martin
zástupce ředitel MP

Vytvořeno 25.8.2009 14:26:27 | přečteno 1632x | hrachovina
load