Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 17.-23.5.2010

Dne 18.5.2010 ve 22,00 hod. bylo telefonicky oznámeno, že na ul. Gen. Svobody hází nějací mladíci kameny na jeden z obytných domů. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která na místě zadržela tři mladíky, kteří fyzicky napadali dva muže, kteří je za to, že házeli kamením, napomenuli. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 20.5.2010 řešila hlídka MP Šumperk na ul. Šumavské muže, který založil černou skládku. Pachateli byla uložena bloková pokuta.

Dne 21.5.2010 se zúčastnili strážníci MP Šumperk preventivní akce „Na kole do školy bezpečně“, kterou pořádá pro žáky základních škol Vila Doris.

Dne 21.5.2010 ve 22,30 hod. bylo oznámeno rušení nočního klidu hlasitou hudbou z provozovny Music bar Kotelna na ul. Temenické. Věc byla projednána s provozovatelem hudební produkce, který odmítl věc řešit na místě. Událost byla proto zadokumentována a předána správnímu orgánu.

Dne 22.5.2010 v 03,00 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Fialově mladíka, který se pokusil vyvrátit dopravní značku. Za jeho jednání mu byla uložena bloková pokuta.

Dne 22.5.2010 v 11,15 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na Dvořákově náměstí muže, který byl osobou hledanou Policií ČR. Téhož dne ve 20,00 hod. byl na ul. Vítězné zadržen další hledaný muž. Oba muži byli převezeni na Obvodní oddělení Policie ČR k dalšímu opatření.

Dne 22.5.2010 ve 21,20 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Husitské řidiče, z jehož vozidla za jízdy vyskočila dívka. Bylo zjištěno, že při pádu na komunikaci neutrpěla žádné zranění. Tato mladistvá dívka však byla pod vlivem alkoholu - 1,05 promile. Další spolujezdec, také mladistvý, nadýchal 1,57 promile alkoholu. Při kontrole řidiče bylo zjištěno, že jedná taktéž o mladistvého, který řídil osobní motorové vozidlo bez řidičského oprávnění a navíc pod vlivem alkoholu - Provedenou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 0,38 promile alkoholu v dechu. Věc byla proto předána Policii ČR.

Dne 23.5.2010 v 01,00 hod.zadržela hlídka MP Šumperk na ul. 17.listopadu muže, který řídil osobní motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota 0,82 promile alkoholu v dechu. Věc byla předána na místě přivolané hlídce Policie ČR.

Dne 23.5.2010 oznámil na služebně MP Šumperk muž, že jeho synovec, kterého přivedl sebou, chce spáchat sebevraždu. Byla přivolána ZZS, která mladíka vyšetřila a doporučila odborné vyšetření na psychiatrii. Zároveň byla provedena dechová zkouška s výsledkem 1,41 promile alkoholu v dechu. Oznamovatel přislíbil, že se o svého synovce postará a po vystřízlivění ho doprovodí na psychiatrické vyšetření.

Dále se strážníci MP Šumperk zúčastnili dne 21.5.2010 akce „Den policie, armádních a bezpečnostních složek“, která byla pořádána Městskou policií Prievidza na letišti v Prievidzi.

Bylo řešeno 10 krádeží v obchodech.

Byli odchyceni 3 psi; 2 byli předáni majitelům a 1 byl převezen do útulku.

Ing. Zdeněk Dočekal,
ředitel MP

Vytvořeno 24.5.2010 15:49:36 | přečteno 1649x | matusu
load