Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 16.-22.1.2012


Dne 16.1.2012 zadržela hlídka MP Šumperk  na ul. Fialově muže, který byl osobou hledanou Policií ČR. Muž byl předveden na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

Dne 18.1.2012 zajišťovala Městská policie Šumperk veřejný pořádek na  zimním stadionu při hokejovém utkání.

Dne 19.1.2012 v 15,30 hod. oznámil muž, že  na ul. Finské volně pobíhají dva psi, z nichž jeden, německý ovčák jej napadl a pokousal na ruce. Tento pes rovněž napadl a zranil jiného psa, který byl veden na vodítku. Strážníkům se podařilo tohoto psa odchytit. Společně s tímto psem odchytili i druhého psa – boxera. Oba psi byli umístěni do odchytového kotce MP Šumperk. Téhož dne ve večerních hodinách se dostavili majitelé obou psů a psi jim byli vydáni. Tito majitelé byli poučeni o povinnosti absolvovat se svými psy veterinární prohlídku a dále o tom, že celá událost bude postoupena  k projednání příslušným správním orgánům, kde bude projednáno jak ublížení na zdraví, tak volné pobíhání psů.

Dne 19.1.2012 ve 22,15 hod. řešila hlídka MP Šumperk rušení nočního klidu hlasitou reprodukovanou hudbou vycházející z herna – baru na ul. Langrově. Věc byla zadokumentována a předána správnímu orgánu.

Dne 20.1.2012 ve 13,50 hod. bylo oznámeno, že na ul. Jeremenkově leží na zemi nějaký muž.  Hlídka MP Šumperk na místě zjistila, že muž je zřejmě v podnapilém stavu a má zranění v obličeji. Na místo byla přivolána ZZS, která jej převezla na ošetření.

Dne 20.1.2012 ve 22,05 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na ul. gen. Svobody tři osoby (dva muže  a jednu ženu), které pomalovaly budovu finančního úřadu. Všechny tři osoby byly omezeny na osobní svobodě a předány Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 21.1.2012 v 18,00 hod. bylo oznámeno pracovníkem ostrahy  nádraží ČD, že ve vestibulu jsou osoby, které tam konzumují alkohol a nereagují na výzvy k opuštění nádraží. Po příjezdu hlídky MP Šumperk na místo jeden z mužů napadl pracovníka ostrahy. Strážníci použili donucovací prostředky a nasadili výtržníkovi pouta. Na místo byla přivolána hlídka  Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.


Bylo řešeno 6 krádeží v obchodech.

Byli odchyceni 4 psi, 3 byli předáni majitelům a 1 byl umístěn do odchytové kotce MP Šumperk.


Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 23.1.2012 15:47:41 | přečteno 1338x | hrachovina
load