Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 15.-21.6.2009

Dne 15.6.2009 byla přivolána hlídka Městské policie Šumperk do marketu Kaufland, kde byl zadržen zloděj. Součinností bylo zjištěno, že se jedná o muže, který byl za obdobný skutek v posledních třech letech potrestán. Byl proto omezen na osobní svobodě a předveden na Obvodní oddělení Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Dne 16.6.2009 v 08,50 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na Hlavní třídě muže, který řídil osobní motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Orientační dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota 0,12 promile alkoholu. Věc byla proto na místě předána přivolané hlídce Policie ČR k dalšímu opatření.

Dne 17.6.2009 ve 21,10 hod. bylo oznámeno, že na ul. Gen. Svobody muž nebezpečným způsobem vstupuje do vozovky a ohrožuje tak sebe i ostatní účastníky silničního provozu. Po příjezdu na místo zjistila hlídka MP Šumperk muže, který se potácel ve vozovce byl zjevně podnapilý. Na opakované výzvy k prokázání totožnosti nereagoval, byl proto za pomoci donucovacích prostředků předveden ke zjištění totožnosti na Policii ČR. Po zjištění totožnosti a zadokumentování věci byla událost předána správnímu orgánu k dořešení, neboť tento muž odmítl věc řešit na místě.

Dne 17. a 18.6.2009 zadržely hlídky Městské policie Šumperk 2 hledané muže. Jednoho z nich na ul. Langrově, bylo po něm vyhlášeno pátrání Policií ČR, druhého na ul. Fialově; ten nenastoupil do výkonu trestu. Oba byli omezeni na osobní svobodě a předvedeni na Policii ČR k dalšímu opatření.

Dne 20.6.2009 ve 20,45 hod. zadržela hlídka MP Šumperk v Jiráskových sadech nezletilého mladíka, který převracel odpadkové koše. Za jeho jednání mu byla uložena bloková pokuta. Poté vše uklidil.

Byli odchyceni 3 psi a předáni majitelům.

Bylo řešeno 8 krádeží v obchodech.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP

Vytvořeno 23.6.2009 13:41:47 | přečteno 1604x | hrachovina
load