Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 14. - ;20.1.2008

Dne 14.1.2008 ve 12,45 hod. oznámil na služebnu strážník MP Šumperk, který byl v té době mimo službu, že se v prodejně Lidl zdržuje muž, po kterém je vyhlášeno pátrání Policií ČR. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže zadržela a převezla na Obvodní oddělení PČR v Šumperku k provedení dalších úkonů.

Dne 14.1.2008 byla řešena hlídkou městské policie krádež zboží vprodejně Kaufland. Při kontrole totožnosti pachatele bylo zjištěno, že za takový čin byl v posledních třech letech potrestán a byl proto předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 15.1.2008 v 06,10 hod. zadržela hlídka městské policie na autobusovém nádraží v Šumperku muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Tento muž byl převezen na Obvodní oddělení PČR v Šumperku k provedení dalších úkonů.

Dne 15.1.2008 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Husitské muže, který řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Dechovou zkouškou bylo zjištěno 0,4 promile alkoholu. Dále bylo při kontrole totožnosti zjištěno, že muž nevlastní řidičské oprávnění. Věc byla na místě předána přivolané hlídce Policie ČR.

Dne 15.1.2008 byla hlídka městské policie přivolána ke krádeži zboží vprodejně Kaufland. Při kontrole totožnosti pachatele bylo zjištěno, že za takový čin byl v posledních třech letech potrestán a byl proto předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 17.1.2008 ve 12,00 hod. byla zaregistrována na kameře monitorující nádraží ČD žena, ležící na zemi vedle vchodu do nádraží. Jelikož se jednalo o ženu v silně podnapilém stavu, která nebyla schopna komunikace, byla přivolána RZS, která ji převezla do nemocnice.

Dne 17.1.2008 v 17,00 hod. byla přivolána hlídka MP na ul. Lidickou k železničnímu přejezdu, kde se nacházel podnapilý muž, ležící na zemi. K muži byla přivolána RZS, která jej ošetřila a poté ho odvedl jeho kamarád.

Dne 18.1.2008 v 15,30 hod. byla vyslána hlídka MP na ul. Jesenickou k prodejně firmy Elektro Euro Plus, kde mělo dojít k odcizení několika vyřazených elektrospotřebičů. Hlídka MP zadržela v blízkosti prodejny 3 podezřelé osoby s ručním vozíkem, na kterém byly tuto elektrospotřebiče naloženy. Dále bylo zjištěno, že mělo dojít k poškození dalších uskladněných spotřebičů, proto byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala.Dvěma z těchto pachatelů ještě nebylo 18 let, třetí z nich ještě neměl 15 let.

V uplynulém týdnu bylo řešeno celkem 7 krádeží v obchodě a byli nalezeni 2 psi (štěňata), kteří budou převezeni do útulku.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 21.1.2008 16:35:21 | přečteno 1784x | hrachovina
load