Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 14-20.4.2008

Dne 14.4.2008 řešila hlídka MP Šumperk založení černé skládky na ul. Revoluční v Šumperku; jednalo se o nábytek, koberce, sedací soupravu. Přestupci byla uložena bloková pokuta a věci byly z ulice odstraněny.

Dne 14.4.2008 ve 20,00 hod. bylo telefonicky oznámeno, že v Sadech B. Martinů někdo ničí stromy. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která zadržela jednoho mladíka, který tvrdil, že se ničeho nedopustil a nic nepoškodil. Na místě byl zjištěn jeden zlomený strom, věc byla proto zadokumentována a postoupena správnímu orgánu.

Dne 16.4.2008 v 00,10 hod. zadržela hlídka MP Šumperk na ul. J. z Poděbrad muže, který řídil osobní motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Orientační dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota 0,86 promile alkoholu. Věc byla proto na místě předána Policii ČR.

Dne 18.4.2008 v 02,10 hod. byla na kamerovém monitorovacím systému zjištěn muž, který vykonával potřebu přímo na Hlavní třídě. Celá záležitost byla s tímto mužem projednána přivolanou hlídkou MP Šumperk. Vzhledem k tomu, že nebyl ochoten zaplatit uloženou pokutu, byla věc i se záznamem z kamerového systému postoupena správnímu orgánu.

Dne 18.4.2008 po 20,00 hod. oznámil telefonicky na Městskou policii v Šumperku muž, že po ul. Lidické jde pravděpodobně podnapilý muž se ženou a mají sebou malé dítě. Na místo byla vyslána hlídka. Žena sdělila hlídce, že ji přítomný muž po celou dobu fyzicky napadal a vyhrožoval, že zabije ji i její dvouleté dítě. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, pro podezření ze spáchání trestného činu. Žena byla v nemocnici ošetřena a pracovnicí odboru sociálních věcí MěÚ Šumperk bylo jí i dítěti zajištěno ubytování v azylovém domě v Šumperku. Dítě zraněno nebylo.

Dne 19.4.2008 v 18,30 hod. zadržela hlídka Městské Policie Šumperk muže, který byl osobou hledanou Policií ČR. Muž byl předveden na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

Dne 20.4.2008 v 04,00 hod. bylo telefonicky oznámeno, že na ul. 17.listopadu dva mladíci poškozují jízdní kola, umístěná ve stojanech. Strážníci Městské policie Šumperk vzápětí oba mladíky na místě zadrželi. Vzhledem k tomu, že nedošlo k poškození odstavených kol, byla oběma uložena bloková pokuta.

Dne 20.4.2008 ve 12,00 hod. zadržela hlídka Městské policie Šumperk na ulici Žerotínova řidiče, který neměl při sobě osobní doklady ani doklady od vozidla. Byla u něj provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Přesto byla přivolána hlídka Policie ČR, která u muže provedla orientační dechovou zkoušku na přítomnost návykové látky s pozitivním výsledkem na Cannabis. Věc si proto převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

Dne 20.4.2008 byla přivolána hlídka MP Šumperk k muži, ležícímu na zemi na ul. Jeremenkova. Na místo byla přivolána RZS, která tohoto muže odvezla k ošetření do nemocnice.

V Šumperku 21.4.2008

Ing. Zdeněk Dočekal ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 21.4.2008 17:31:12 | přečteno 1710x | matusu
load