Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 12 - ; 18.5.2008

Dne 12.5.2008 ve 14.30 hod. oznámili na MP dva mladíci ve věku 13 a 14 let, že jim odcizily tři osoby v Sadech 1.máje mobilní telefon Sony Ericsson a řetízek s bílého kovu ( stříbrný).

V 16.10 hod. téhož dne se podařilo hlídce MP všechny tři podezřelé osoby zadržet na ulici

Hl.třída u České spořitelny, kde byly omezeny na osobní svobodě a poté předány přivolané hlídce PČR k dalšímu šetření.

Dne 12.5.2008 v 18.46 hod. telefonicky oznámil na MP operační důstojník PČR Šumperk, že na ul.nám.Svobody pobíhá toulavý pes, který doráží na lidi. Po příjezdu na místo hlídka MP zjistila, že tento pes před malou chvílí pokousal na ul.Čsl. armády u domu č.22 ženu na pravém předloktí, když venčila svého psa. Na místo byla přivolána RZS, která zraněnou ženu převezla do nemocnice na ošetření. Hlídka MP psa odchytila a poté ho převezla na vyšetření k veterinárnímu lékaři, který na něm neshledal žádné známky onemocnění. Téhož dne ve 20.45 hod. se dostavil na MP majitel odchyceného psa, který byl informován o výše uvedené skutečnosti a zároveň byl poučen, že je povinen po pěti dnech opět nechat psa vyšetřit a zprávu o vyšetření psa předat poškozené. Dále byl poučen, že bude celá záležitost postoupena k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Dne 13.5.2008 ve 20.26 hod. telefonicky oznámil na MP pracovník ČD, že se nachází na vlakovém nádraží na ul.Jesenická dvě osoby, které leží na zemi a jsou pravděpodobně podnapilé. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o dva muže v podnapilém stavu, kteří měli na sobě drobné oděrky. Na místo byla proto přivolána RZS Špk., která oba muže za asistence hlídky MP převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 17.5.2008 v 00.10 hod. projížděla hlídka MP služebním vozidlem po ulici Gen.Svobody, kde v uvedenou dobu spatřila muže jedoucího na jízdním kole bez osvětlení. Muže proto několikrát upozornila, aby na JK v jízdě nepokračoval, protože nemá zákonem stanovené osvětlení. Ten však na upozornění nereagoval a pokračoval dále v jízdě až na ul.Žižkova, kde ho hlídka MP zastavila a poté vyzvala k prokázání totožnosti. Jelikož byl z jeho dechu při projednávání přestupku cítit alkohol, byl vyzván k dechové zkoušce na alkohol, které se však podrobit odmítl. Po zjištění jeho totožnosti s ním bylo sepsáno oznámení o podezření ze spáchání přestupku, do kterého se odmítl vyjádřit a podepsat. Byl proto poučen, že bude věc postoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Byl odchycen jeden pes, který byl převezen do psího útulku v Zábřeze

Dále bylo řešeno 14 krádeží v obchodech

Urbánek Martin
zástupce ředitele MP Šumperk

Vytvořeno 19.5.2008 16:24:09 | přečteno 1634x | hrachovina
load