Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 11. - ; 17.2.2008

V uplynulém týdnu byly provedeny dvě akce, zaměřené na kontrolu rychlosti motorových vozidel (na ul. Jiřího z Poděbrad a na ul. ČSA). Ve čtyřech případech bylo zjištěno překročení nejvyšší povolené rychlosti, což bylo řešeno uložením pokuty v blokovém řízení.

Dne 12.2.2008 v 19,55 hod. zadržela hlídka městské policie na ul.Jesenické muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Tento muž byl omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR.

Dne 12.2.2008 ve 21,00 hod. telefonicky oznámil řidič taxislužby, že byl na ul. Jesenické ve vozidle napaden mužem. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která muže vyzvala k prokázání totožnosti, ten však na jejich výzvu nereagoval zaútočil i na hlídku. Strážníci použili hmatů a chvatů sebeobrany a útočníkovi byla přiložena pouta. Poté byl převezen na Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 12.2.2008 ve 23,30 hod. byla přivolána hlídka městské policie na nám. Republiky, kde měl na zemi ležet muž. Tomuto muži, který měl zranění na hlavě, byla přivolána RZS, která jej převezla do nemocnice.

Dne 13.2.2008 byla zjištěna hlídkou městské policie černá skládka na ul. Reissova. Jednalo se o domovní odpad. Podařilo se zjistit původce, kterému byla uložena bloková pokuta.

Dne 14.2.2008 v 10,00 hod. oznámila hlídce městské policie žena, že byla na ul. Jiřího z Poděbrad napadena mužem. Při zjišťování totožnosti se tento muž začal třást a u úst se mu objevila pěna. Na místo byla proto přivolána RZS, která jej převezla do nemocnice. Vzhledem k tomu, že věc nebylo možno vyřešit na místě, byla událost postoupena správnímu orgánu k dořešení.

Dne 14.2.2008 se ve 14,20 hod. dostavil na služebnu městské policie nezletilý mladík, který uvedl, že byl na autobusovém nádraží napaden jiným mladíkem, který ho měl několikrát udeřit pěstí do obličeje. Jako útočník byl později zjištěn také nezletilý, se kterým byla věc projednána a sděleno, že věc bude postoupena správnímu orgánu.

Dne 15.2.2008 v 11,30 hod. zadržela hlídka městské policie na nádraží ČD muže, který byl osobou hledanou Policií ČR. Tento muž byl omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR.

Dne 15.2.2008 v 19,55 hod. se na služebnu městské policie dostavil muž, který uvedl, že byl na nádraží ČD okraden mužem; měla mu být odcizena peněženka s fin. hotovostí cca 2 000,-Kč. Hlídce městské policie se podařilo následujícího dne kolem 05,00 hod. ranní zadržet muže, který odpovídal popisu pachatele. Tento muž byl předveden na Policii ČR k provedení dalších úkonů.

Dne 16.2.2008 v 11,00 hod. byla provedena kontrola v restauraci U Martina na autobusovém nádraží, zaměřená na podávání alkoholických nápojů mladistvým. Byl zjištěn jeden mladistvý, kterému byla naměřena hodnota 0,23 promile alkoholu. Tento mladík uvedl, že alkohol mu prodala servírka, které byla za tento přestupek uložena bloková pokuta.

Dne 16.2.2008 ve 20,30 hod. telefonicky oznámila žena, že nějaký muž napadá fyzicky její sousedku na ul. Zahradní. Po příjezdu hlídky městské policie byla zjištěna totožnost muže, který zjevně v podnapilém stavu napadal svou přítelkyni. Na její žádost byl d domu vykázán. Téhož dne ve 21,45 hod. se tento muž vrátil a opět se dobýval do bytu. Přivolanou hlídkou městské policie byl tento muž zadržen a na místo byla přivolána Policie ČR, která tohoto agresivního muže umístila ve svém zařízení.

Dne 17.2.2008 bylo telefonicky oznámeno mužem, že se na vrakovišti na ul. Žerotínova pohybují dva muži, kteří se zřejmě chystají něco odcizit. Přivolanou hlídkou městské policie byli zadrženi dva muži, kteří se pokusili odcizit poklice z automobilů. Za jejich jednání jim byla uložena bloková pokuta.

Ing. Zdeněk Dočekal, ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 18.2.2008 16:02:20 | přečteno 1682x | hrachovina
load