Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tisková zpráva MP Šumperk za období od 10.3. - ; 16.3.2008

Dne 10.3.2008 v 16.21 hod. bylo telefonicky oznámeno na MP, že se nachází v Sadech 1.máje 3 dívky ( pravděpodobně nezletilé ), které jsou v podnapilém stavu. Přivolaná hlídka MP na místě zjistila, že jedné z dívek skutečně ještě nebylo 18 let, proto u ní byla provedena dechová zkouška na alkohol přístrojem Dräger s pozitivním výsledkem 0,83 promile. Nezletilá se doznala, že jí alkohol podala její starší kamarádka. Na základě zjištěných skutečností byla celá záležitost postoupena k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Dvakrát v uplynulém týdnu bylo při ověřování totožnosti pachatelů krádeže v marketu Kaufland zjištěno, že za tento čin (krádež) byli v posledních třech letech odsouzeni nebo potrestáni. Oba pachatelé proto byli omezeni na osobní svobodě a předáni Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Mimo výše uvedené případy bylo řešeno dalších 12 krádeží v obchodě jako přestupek proti majetku, protože celková výše škody nedosáhla částky 5 000,-Kč.

V uplynulém týdnu byly provedeny tři akce, zaměřené na kontrolu rychlosti motorových vozidel (na ul. Jesenické, Lidické a Temenické ). Bylo zaznamenáno ve 30 případech překročení nejvyšší povolené rychlosti, což bylo řešeno ve 29 případech uložením pokuty v blokovém řízení a jedenkrát byla věc postoupena do správního řízení.

Dne 13.3.2008 v 11.25 hod. zadržela hlídka Městské policie Šumperk na ul. Vančurova muže, který byl osobou hledanou Policií ČR. Tento muž byl omezen na osobní svobodě a převezen na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

Dne 15.3.2008 ve 21.26 hod. telefonicky oznámil na MP operační důstojník OŘ PČR Šumperk, že se nachází ve Smetanových sadech nějaká mládež, která rozbíjí skleněné láhve. Hlídce MP se podařilo 5 výtržníků zadržet. Ve všech pěti případech se jednalo o osoby nezletilé, se kterými byla věc projednána na místě v blokovém řízení. Mladíci rozbité láhve po sobě uklidili.

V uplynulém týdnu byli odchyceni 2 psi a předáni majitelům.

Martin URBÁNEK, zástupce ředitele MP Šumperk

Vytvořeno 17.3.2008 15:30:13 | přečteno 1764x | hrachovina
load