Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperská radnice má nové technologické centrum

TC dohledové

Na konci srpna 2011 byl úspěšně dokončen projekt „Technologické centrum, elektronická spisová služba a vnitřní integrace úřadu ORP Šumperk.“ Díky vybudování technologického centra ORP Šumperk byly vytvořeny podmínky pro realizaci hostingového řešení spisové služby pro příspěvkové organizace města, obce a příspěvkové organizace obcí ve správním obvodu a zlepšení vnitřní integrace úřadu.

 „Očekávaným přínosem bylo vytvoření dostatečně robustní, škálovatelné, bezpečné, stabilní, vysoce výkonné, dostupné a konfigurovatelné technické infrastruktury TC, odolné proti výpadkům, která umožňuje provoz klíčových aplikací, informačních systémů, služeb a jejich vnitřní integraci se zabezpečením dohledu a servisu nad provozem TC minimálně po dobu 12 hodin / 5 dní v týdnu, což mimo jiné v praxi znamená vybavení velkým úložištěm dat, které je zabezpečeno proti výpadku proudu připojením na diesel agregát. Vše by samozřejmě nefungovalo bez nejmodernějšího softwarového vybavení,“ říká k projektu vedoucí oddělení informatiky MěÚ Šumperk Pavel Kouřil.

Vybudováním technologického centra došlo k vytvoření dostatečné kapacity negarantovaného úložiště dokumentů souvisejících s výkonem veřejné správy. Nový systém umožňuje zpracování většího počtu dokumentů v elektronické podobě. Díky projektu došlo k upgradu  eSSL (elektronická spisová služba) pro Městský úřad Šumperk a také ke zlepšení oběhu dokumentů v rámci vnitřní sítě úřadu.

Do projektu se zapojily jako partneři také i obce ve správním obvodu ORP Šumperk. „Díky projektu získali a využívají hostovanou eSSL obce Libina, Loučná nad Desnou, Malá Morava, Oskava, Ruda nad Moravou, Sobotín, Staré Město, Bludov, Bohdíkov, Hanušovice, Hrabišín, Velké Losiny, Vikýřovice, Chromeč, Jakubovice, Kopřivná, Branná, Petrov nad Desnou a město Šumperk. Obce Bratrušov, Bušín, Dolní Studénky, Hraběšice, Písařov, Rejchartice, Sudkov a Olšany využijí jen elektronické úložiště dat,“ doplňuje Kouřil.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou Unií - Evropským fondem pro regionální rozvoj (ERDF) a Ministerstvem vnitra České republiky v rámci Integrovaného operačního programu. Celkové výdaje na projekt i celkové způsobilé náklady na projekt byly 6 564 648 Kč. Z toho je dotace z ERDF 5 579 950 Kč. Realizace projektu byla zahájena 11. ledna 2011 a byla ukončena 31. srpna 2011.

 

Společné logo IOP EU MV

Tento projekt je spolufinancován Evropskou Unií - Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem vnitra České republiky v rámci Integrovaného operačního programu.

 

MgA. Kamil Navrátil, tiskový mluvčí

Vytvořeno 26.9.2011 10:49:00 | přečteno 2313x | navratil
load