Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperk žije tancem

V šumperském Domu kultury se dne 6. března, letos již po třinácté, rozezní tóny nádherné taneční hudby. Taneční soutěž O pohár města Šumperka je každoročně pořádána Domem kultury Šumperk, Klubem tanečního sportu Šumperk a Taneční školou Olympia počátkem měsíce března. Opět se sjedou účastníci z celé České republiky a ze zahraničí. Tato mezinárodní soutěž je pro šumperskou veřejnost již neodmyslitelně spjata s Květinovým bálem, kde návštěvníci plesu tradičně shlédnou finále nejvyšší soutěže třídy B a vyhlášení výsledků.

Po celý den mohou diváci sledovat královský valčík, poddat se tónům zasněného waltzu, podupávat si v rytmu svižného jivu a nebo se v okamžiku přenést do Brazílie na karneval se sambou. Dámy se mohou inspirovat nádhernými róbami a pánské návštěvníky určitě potěší pohled na svůdně oděné tanečnice latinskoamerických tanců.

Soutěž samotná je po organizační stránce velice náročná, kromě všech členů pořádajícího klubu se na ní podílí i Dům kultury a město Šumperk v čele se starostou panem Zdeňkem Brožem, který tento svátek tance slavnostně zahájí. Manželka pana starosty paní Brožová převzala záštitu nad taneční soutěží našich nejmladších tanečníků, kteří budou tančit po kategorii hobby dospělých v dopoledních hodinách. Hned po obědě se nám představí hobby senioři a následovat budou postupové soutěže dospělých v standardních a latinskoamerických tancích.

Klub tanečního sportu Šumperk se na soutěž velmi pečlivě připravuje a odměnou jsou kladné ohlasy z řad našich i zahraničních účastníků, tanečních párů i porotců, kteří se na tuto soutěž rádi vracejí.

Šumperská taneční soutěž má dlouholetou tradici a je přínosem pro rozvoj kulturního vyžití nejen obyvatel města Šumperka, ale i širokého okolí. Květinový bál plesovou sezónu uzavírá. Vedení klubu tanečního sportu, v čele s panem Jiřím Hrubým, se rozhodlo plesovou sezónu v příštím roce i otevřít. Klub chce uspořádat v podzimním termínu ještě jednu soutěž, na kterou se již teď velmi těšíme.

Všichni jste srdečně zváni, přijďte v sobotu 6. března podpořit naše tanečníky!

Helena Dokoupilová a Mlada Hromková

Vytvořeno 24.2.2010 9:45:31 | přečteno 2124x | hrachovina
load