Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperk uspěl v soutěži Zlatý erb

ERB Olomouc 2011 K Z

V soutěži o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí získalo město Šumperk v krajském kole 1. místo za nejlepší elektronickou službu „Zimní údržba“. Cenu převzali zástupci města na slavnostním ceremoniálu ve čtvrtek 17. března 2011. Služba postoupila do celostátního kola, jehož výsledky budou vyhlášeny v Hradci Králové na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě ve dnech 4.- 5. dubna.

Město Šumperk nabídlo tuto novinku na svém webu www.sumperk.cz pro zimní sezónu 2010/2011. Mapová aplikace Zimní údržba je k dispozici v levém sloupci menu v záložce Mapový portál. Aplikace, kterou pro město Šumperk zpracovala firma HF Biz s.r.o., nabízí nejen zobrazení pořadí úklidu jednotlivých komunikací, ale také dobu, za kterou by měly být chodníky ve správě společnosti Podniky města Šumperka a.s. uklizené. „Ovládání je velmi jednoduché a je popsáno v nápovědě. Mapu lze libovolně přibližovat, posunovat a je možné v ní vyhledávat adresy i parcelní čísla. Zároveň si každý může zvolit, zda si komunikace zobrazí nad mapou orientační, katastrální nebo třeba nad leteckými snímky,“ uvedl vedoucí oddělení informatiky MěÚ Šumperk Ing. Pavel Kouřil.

„Pokud bude mít někdo z občanů k zimní údržbě komunikací připomínky, může přímo z aplikace poslat email s přesným označením místa, kterého se dotaz nebo připomínka ke kvalitě úklidu týká. Odpovědný správce komunikace (PMŠ, a.s.) a dispečerské pracoviště zimní údržby dostane email se zobrazením stejného místa, které označil odesílatel a na připomínku v co nejkratší době zareaguje. Věříme, že tato služba bude i v dalších zimních sezónách přínosná jak pro občany města Šumperka, tak i pro činnost správce komunikací,“ doplnil na závěr Kouřil.

MgA. Kamil Navrátil, tiskový mluvčí

Vytvořeno 28.3.2011 13:41:34 | přečteno 4179x | navratil
load