Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperk se promění v cyklistickou metropoli a uzavře některé ulice

plakat MCR

Hned dvě velké cyklistické akce se již brzy pojedou v Šumperku. Kromě třetího ročníku etapového závodu Czech cycling Tour 2011 to bude Mistrovství České a Slovenské republiky, které je zároveň kvalifikačním závodem na Olympijské hry v Londýně 2012 a MS v Dánsku. Diváci se můžou těšit na pelotony nabité našimi nejlepšími cyklisty současnosti. Na startu se objeví Martina Sáblíková, Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar nebo Peter Velits.

První akcí bude mezinárodní mistrovství České a Slovenské republiky. O medaile se bude závodit v kategoriích elite mužů, jezdců  do 23 let a elite žen. Tři sady medailí rozdělí pořadatelé 23. června v Šumperku na náměstí Svobody mezi závodníky, kteří nejlépe zvládnou náročnou trasu kopcovitým terénem do obcí Bratrušov, Kopřivná a zpět. „Mistrovské tituly budou v elitních kategoriích obhajovat Martina Sáblíková a František Raboň. Na trať dlouhou 20,6 km vyrazí ženy v 15 hodin. Pro obě kategorie mužů je připravena trať dlouhá 38,6 km se startem v 17 hodin,“ řekl k závodům hlavní organizátor Jaroslav Vašíček z občanského sdružení TTV Sport Group.

 

Kvůli závodu budou v době od 14 do 21 hodin uzavřeny některé místní komunikace. Trasa závodu povede z nám. Svobody ulicemi Šmeralovou, K. H. Máchy, Husitskou, Gen. Svobody a dále do Bratrušova, Kopřivné a zpět. Možnost vjezdu na uzavřené komunikace bude možné v přestávce v době od 16:30  do 17 hodin. Omezení se dotkne i linek č. 2 a č. 4 MHD, které budou odkloněny na trasu  ul. Gen. Svobody - ul. Vítězná – ul. Lidická. Po dobu závodu nebudou obsluhovány autobusové zastávky „Jiráskovy Sady“,  „Revoluční, obchodní dům“ a „K. H. Máchy 20“.

 

DSC 6453

Druhá akce, která se do Šumperka chystá na 9. července, je etapový závod Czech Cycling Tour. „Czech Cycling Tour je jediný mezinárodní cyklistický etapový závod konaný na území ČR, který je zařazený do Světového poháru. Peloton 3. etapy závodu startuje ve Šternberku. Do Šumperka přijede směrem od Bratrušova, dále pojede po ulici J. z Poděbrad na nám. Míru. Z nám. Míru pojedou závodnici dva okruhy ulicemi Radniční, M.R. Štefánika, Jesenickou, Zábřežskou, Langrovou a Lužickosrbskou s cílem na nám. Míru,“ doplnil informace Vašíček.

 

V době od 12 do 18 hodin bude uzavřeno nám. Míru a ulice Lužickosrbská a Radniční. Pořadatelé přislíbili kromě hvězdného obsazení závodu i bohatý doprovodný program na nám. Míru. Obě dvě akce se konají pod záštitou starosty města Šumperka Zdeňka Brože.

 
Vytvořeno 20.6.2011 15:24:33 | přečteno 4319x | navratil
load