Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperk o prvním červnovém víkendu potvrdil partnerství s Nysou a Prievidzou

DSCF5743

Partnerství s oběma městy sahá do minulého století, ještě do dob bývalého Československa. V novodobé historii po roce 1989 byly smlouvy podepsány v roce 1996 s polskou Nysou a v roce 2001 se slovenskou Prievidzou. V tomto roce si tedy připomínáme 15. výročí uzavření partnerství s polskou Nysou a 10. výročí se slovenskou Prievidzou. 4. června 2011 byly smlouvy o spolupráci opětovně potvrzeny starostkou Nysy Jolantou Barskou, starostou Šumperka Zdeňkem Brožem a primátorkou Prievidze Katarínou Macháčkovou

„Za dobu spolupráce jsme ušli obrovský kus cesty. Spolupráce je mezi sportovci, umělci i obyvateli města. Budoucností naší spolupráce jsou především děti,“ ocenil spolupráci s oběma městy a jejich občany starosta Šumperka Zdeněk Brož.

 „Považovala bych za dobré pro obě strany, aby se obnovily pracovní setkání zaměstnanců, aby se hledaly společné programy v rámci projektů mezinárodní spolupráce a aby se opět oživila spolupráce na úrovni našich základních škol,“ vyjádřila svoji představu o další spolupráci primátorka Prievidze Katarína Macháčková.

„15. výročí uzavření partnerské smlouvy je zvláštní příležitost, abych poděkovala a slíbila, že budeme pokračovat v přátelských vztazích a spolupráci. Byli jste s námi ve svátky i běžné dny, protože to je přátelství,“ řekla ve svém projevu starostka Nysy Jolanta Barská a vzpomněla společnou sbírku šumperské a nysské knihovny na knihovnu v Kralupech nad Vltavou postiženou povodní v roce 2002.

U příležitosti výročí uzavření partnerských smluv proběhnou v tomto roce v Šumperku dvě výstavy. Až do konce června bude v šumperském divadle k vidění výstava Fotoklubu Junior z CVČ Spektrum o městě Prievidza, jejíž vernisáž se uskutečnila v sobotu 4. června. V říjnu budou prezentovány výsledky workshopu maliarsky plenér, kterého se zúčastní výtvarníci z Nysy a Šumperka v termínu od 27. června do 8. července v Nyse.
Vytvořeno 10.6.2011 15:08:33 | přečteno 2508x | navratil
load