Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperk hostil 36. letní olympiádu dívek z výchovných ústavů a dětských domovů se školou

OH2 152

Celkem 98 dětí z celé republiky přijelo na 36. letní olympiádu dívek z výchovných ústavů a dětských domovů se školou. Olympiádu, která se konala od úterý 24. května do pátku 27. května 2011, pořádalo šumperské zařízení Výchovný ústav, dětský domov se školou, základní škola a střední škola Šumperk.

„Náš ústav byl Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pověřen uspořádat letní olympiádu pro dívky ze speciálních školských zařízení. Nejvzdálenější byly účastnice z Místa u Chomutova
a Měcholup u Klatov. Všechny dívky byly ubytovány v rekreačním komplexu Losinka v Rapotíně,“ říká k olympiádě ředitel VÚ a DDŠ Šumperk Jiří Klaška.

 

Závodilo se v lehké atletice a plavání, soutěžilo se ve stolním tenisu a ve volejbalu. Posledním sportovním kláním, kde dívky změřily své síly, byl závod v přespolním běhu. Vítězné účastnice byly odměněny hodnotnými cenami. Akce se uskutečnila díky podpoře Krajského úřadu Olomouckého kraje a města Šumperka.

 

„Zvláštní poděkování patří vedoucímu rekreačního komplexu Losinka, panu Janu Zemkovi, vedoucímu Aquacentra Šumperk, panu Milanu Jurčíčkovi a v neposlední řadě panu Květoslavu Vykydalovi, který výrazně přispěl ke zdárnému průběhu atletických soutěží na Tyršově stadionu. Všem účastníkům, dětem i dospělým, se v našem kraji velmi líbilo. Velmi kladně hodnotili jak ubytování, tak podmínky na sportovištích,“ dodal na závěr Klaška.

OH2 007

Vytvořeno 6.6.2011 14:31:33 | přečteno 3792x | navratil
load