Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Starosta Zdeněk Brož předal výtěžek z prodeje vánočních štol z Bad Hersfeldu

PC224520, autor: Kamil Navrátil

Díky prodeji vánočních štol z partnerského města Bad Hersfeld v rámci vánočních trhů na „Točáku“ byly získány prostředky pro oddíl mladých hasičů Sboru dobrovolných hasičů Šumperk.

Výtěžek z prodeje ve výši 11.835 Kč předal ve čtvrtek 22. prosince starosta města Šumperka Zdeněk Brož Zdeňce Kvapilové, vedoucí mladých hasičů.

 „Peníze chceme využít na společný pobyt mladých hasičů z Bad Hersfeldu a ze Šumperka, který by měl proběhnout v září roku 2012. Takže peníze se tímto způsobem dostanou zpět dětem z Bad Hersfeldu,“ říká k využití finančních prostředků velitel jednotky SDH Šumperk Pavel Koutný.

„Spolupráce mezi mladými hasiči začala už v roce 2010, kdy se díky kontaktům Badhersfeldských hasičů podívali mladí hasiči do útrob jednoho z největších letišť na světě ve Frankfurtu nad Mohanem, kde navštívili jejich hasičskou stanici. Byl to zážitek, na který mnozí hasiči do dneška vzpomínají. Doufám, že i díky výtěžku z prodeje štol budeme moci připravit podobně zajímavý program pro mladé hasiče z Bad Hersfeldu,“ doplňuje informace Koutný

Podobný prodej proběhl i v Bad Hersfeldu. Výtěžek 500 € z prodeje tradičního českého cukroví, které do Bad Hersfeldu poslala šumperská radnice, putuje na účet Mehrgenerationenhaus a Familienzentrum Dippelmühle v Bad Hersfeldu, kde zajišťují péči o seniory i chod mateřské školy. 

Vytvořeno 22.12.2011 12:56:40 | přečteno 2325x | navratil
load