Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Starosta města přijal sbormistry

V úterý 08.07.2008 byli starostou města Šumperka Mgr. Zdeňkem Brožem v obřadní síni radnice přijati frekventanti Klubu sbormistrů.

Je mi velkou ctí přivítat vás zde v obřadní síni,“, přivítal srdečnými slovy sbormistry a sbormistryně pan starosta. Po krátkém představení historie města Šumperka vyzval přítomné k dotazům a diskuzi: „S odpověďmi na Vaše otázky mi pomohou Petr Suchomel, místostarosta města a člen SCHOLY od sv. Jana Křtitele, a Vít Rozehnal, radní a sbormistr SCHOLY od sv. Jana Křtitele.“. Z mnoha úst místo dotazů zaznívaly pochvaly. „Je neuvěřitelné, jak příjemné je v Šumperku nakupovat, jíst v restauraci nebo úplně jednoduše se procházet po městě - nikdo tu nešetří úsměvem, je to jako balzám,“ řekla sbormistryně z Prahy. Sbormistři po přijetí absolvovali výstup na radniční věž, ze které se rozhlédli po Šumperku a jeho okolí. Díky krásnému počasí byl nádherně vidět i Praděd a Petrovy kameny.

Setkání Klubu sbormistrů jsou součástí volného cyklu inspirativních seminářů pořádaných NIPOS-ARTAMA. Kurzy jsou tradičně určené a otevřené všem zájemcům z řad zkušených i začínajících sbormistrů dětských pěveckých sborů. Semináře jsou koncipovány jako práce ve sborových dílnách pod vedením zkušených a erudovaných lektorů. Jsou vhodné jak pro mladé začínající sbormistry, kteří si zde mohou rozšířit své znalosti a dovednosti v oblasti práce s dětským sborem, tak i pro zkušené sbormistry, kteří se tak mohou dále vzdělávat ve svém oboru (http://www.nipos-mk.cz/detske-sbory/klub_sbormistru.htm).

Letošní letní setkání Klubu sbormistrů pořádané spolupráci se Šumperským dětským sborem se koná ve dnech 6. - 13. července 2008 v Šumperku. Při této příležitostí se občané a návštěvníci města mohou těšit na koncert frekventantů Klubu sbormistrů, který se koná v sobotu 12. července od 18:00 hodin v bývalém klášterním kostele Zvěstování Panny Marie.

Ing. Andrea Jahnová, tisková mluvčí

sbormistři, obrázek se otevře v novém okně sbormistři, obrázek se otevře v novém okně sbormistři, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 10.7.2008 10:16:06 | přečteno 2370x | jahnova
load