Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Slavnostní otevření VÚ, DDŠ, ZŠ a SŠ Šumperk

Vyhlídka - dětský domov se školou

Dne 14. května 2008 v 11:00 hodin bude v Šumperku slavnostně otevřeno nové školské zařízení - ; Výchovný ústav, dětský domov se školou, základní škola a střední škola Šumperk.

Dne 14. května 2008 bude v Šumperku slavnostně otevřeno nové školské zařízení - Výchovný ústav, dětský domov se školou, základní škola a střední škola Šumperk, celkem pro 48 dětí. V areálu na Vyhlídce se nacházejí čtyři budovy: škola se školní kuchyní a jídelnou, domov pro 40 dětí, chráněné bydlení pro 8 dětí a tělocvična. Součástí komplexu je i venkovní hřiště. Stavební část stála celkem 80 mil. Kč, prvotní vybavení nábytkem 3 mil. 600 tis. Kč, vybavení školní kuchyně a tělocvičny dalších cca 2 mil. Kč. Veškeré náklady na výstavbu byly hrazeny z investičních prostředků MŠMT ČR, v rámci splnění požadavků kladených zákonem č. 109/2002 Sb., o výkonu ústavní výchovy nebo ochranné výchovy ve školských zařízeních a o preventivně výchovné péči ve školských zařízeních. Výstavbou byly splněny také hygienické požadavky na prostory a provoz škol a školských zařízeních dané zák. č. 258/2000 Sb., a vyhláškou ministerstva zdravotnictví č. 108/2001 Sb.

Kapacita je v současné době naplněna ze 4/5. Přicházejí k nám děti z méně podnětného rodinného prostředí, které se u nich projevuje výchovnými problémy, které rodiče nezvládají. Zařízení slouží především pro potřeby Olomouckého a Zlínského kraje, v případě nutnosti jsou přijímány i děti z kraje Moravskoslezského a Jihomoravského. Výchovu a vzdělávání dětí zajišťují plně kvalifikovaní učitelé a vychovatelé s vysokoškolským vzděláním. Děti získávají základní vzdělání, na které mohou navázat dalším studiem na středních školách, učilištích nebo přímo v zařízení v praktické škole v rámci přípravy na budoucí povolání. Dětem se také otvírají široké možnosti účasti na kulturních, sportovních a dalších zájmových akcích pořádaných zařízeními a organizacemi města Šumperka.

Mgr. Jiří Klaška
Ředitel VÚ, DDŠ, ZŠ a SŠ Šumperk

4, obrázek se otevře v novém okně 3, obrázek se otevře v novém okně Vyhlídka - dětský domov se školou, obrázek se otevře v novém okně8, obrázek se otevře v novém okně 9, obrázek se otevře v novém okně 9, obrázek se otevře v novém okně 6, obrázek se otevře v novém okně 7, obrázek se otevře v novém okně 1, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 11.4.2008 11:54:42 | přečteno 5176x | jahnova
load